Foto me Obamën/ Rama flet për Bilal Shehun dhe 80 mijë dollarët e paguar...

Postuar: 12/03/2018 - 22:01

   Kryeministri Edi Rama, është pyetur mbrëmjen e sotme edhe për personin që financoi fotografinë e tij me ish-Presidentin Barack Obama.

Bilal Shehu, pagoi 80 mijë dollarë, vetëm që Edi Rama të hynte ishte në të njëjtën sallë me Presidentin Obama, në mënyrë që të fotografohej me të.  Bilal Shehu u dënua për këtë veprim, sepse ligji amerikan ndalon financimet nga persona të huaj për fushatat presidenciale.

Rama u shpreh se Bilali nuk e njihte ligjin amerikan dhe prandaj gaboi, por nuk shpjegoi se ku i gjeti 80 mijë dollarë që u përdorën për foton.

“Lobim do të thotë të ndikosh për të përcjell një mesazh. Në rastin në fjalë nuk ka krahasim. Rasti është i hetuar, i gjykuar dhe i përfunduar. Zotëria, të cilit i është përfolur emri, ka pranuar fajësinë sepse nuk ka njohur ligjin amerikan dhe e ka shkelur. Pranoi fajin e tij dhe kaq. Për çështjen në fjalë, nuk ka patur të bëjë me asnjë lloj financimi nga ana ime apo e Partisë Socialiste. Ka emër dhe mbiemër, e ka marrë përsipër shkeljen që ka bërë. Për fat të keq është ndodhur në shkelje të ligjit amerikan”, tha Rama.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ish-deputeti i Durrësit dhe kreu i PAA-së, Agron Duka shtron pyetjen nëse “do të hetojë Prokuroria ata që po shkatërrojnë Durrësin”.

   Për kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhin, arrestimi i kreut të Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj, ishte një show politik.

   Deputetja e Partisë Demokratike, Fatbardha Kadiu, ka shprehur keqardhjen për situatën që po kalon Durrësi, i goditur nga përmbytjet pa

   Presidenti Ilir Meta ka lëshuar sot autorizimin për Ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, të lëshojë Plotfuqinë p

   Situata kaotike e krijuar në lagjet e Durrësit për shkak të përmbytjeve si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, nuk i ka shpëtuar vë

Deputeti demokrat njëkohësisht kryetar i kësaj force politike për qytetin bregdetar, Oerd Bylykbashi, ka reaguar në një postim në Faceboo

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka zbardhur mbledhjen e grupit parlamentar të zhvilluar mesditën e sotme.

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim kryebashkiakun e qytetit të New York.

Kreu i partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka publikuar një video të Durrësit të përmbytur si pasojë e shiut intensiv.

Deputeti i PD-së Klevis Balliu ka sjellë sot pjesën e dytë të filmit me personazhe të politikës për të treguar sipas tij, historikun e qe