Miratohet kabineti qeveritar “Rama 2” dhe programi politik

Postuar: 13/09/2017 - 08:10

Në një seancë maratonë e cila ka zgjatur rreth 20 orë, Kuvendi ka miratuar kabinetin qeveritar “Rama 2”  dhe programin e tij politik.

Seanca maratonë e cila nisi punimet prej orës 09:00 të mëngjesit të djeshëm i mbylli punimet sot në orën 07:00.

Për programin e qeverisë dhe kabinetin e ri votuan pro 78 deputetë dhe kundër 51, ndërsa 7 deputetë nuk morën pjesë në votim.

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruci pasi lexoi emrat e rinj te ministrave hapi votimin.

Pas miratimit në Kuvend, qeveria Rama 2 pritet të betohet tek Presidenti i Republikës.

Kryetari i Kuvendit njoftoi se sot ne oren 18:00 do të zhvillohet takimin me kryetarët e grupeve për të mbajtur seancen e radhës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Partia Demokratike me anë të deputetit Enkelejd Alibeaj, ka reaguar edhe njëherë në lidhje me kapjen ne sasisë prej 3.4 milionë eurove

Pas akuzave të ngritura nga kryetari i Partisë Demokratike se Taulant Balla garantoi hyrjen e eurove të sekuestruara një ditë më parë në

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, ka reaguar pas deklaratave të ambasadores Romana Vlahutin lidhur me refugjatët.

Presidenti, Ilir Meta, ka uruar homologun e tij turk Recep Tayyip Erdoğan fitoren në zgjedhjet e djeshme presidenciale.

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, njëherësh kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla kishte lajmër

Pas deklaratës së përsëritur të ministrit të Jashtëm grek, Nikos Kotzias se nuk do të ketë diskutime për Çështjen Çame në tavolinën e bis

Deputeti i LSI-së Endrit Braimllari, ka reaguar pas sekuestrimit të rreth 3,4 milionë eurove gjatë ditës së djeshme në dy mjete “Toyota Y

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka reaguar pas akuzave të kreut demokrat, Lulzim Basha i cili tha se

Partia Demokratike ka hedhur poshtë pretendimet e kreut të bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj që

Tryeza e organizuar sot për Teatrin e ri nisi me një përplasje mes Neritan Liçajt, si përfaqësues i Aleancës për mbrojtjen e Teatrit dhe