Paraqitën dorëheqjen, Rama nxjerr videon sot për mjekët e Urgjencës Kombëtare

Postuar: 07/12/2017 - 08:54

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur t'u urojë shqiptarëve ditë të mbarë me pamje nga mjekët që ndihmojnë banorët e përmbytur. Rama publikon një video të punës së mjekëve të Urgjencës Kombëtare Mjekësore që vizitojnë banorët e evakuuar duke vlerësuar përkushtimin e tyre.

MIRËMËNGJES  dhe me këto pamje nga puna e pandërprerë e ekipeve të mjekëve të Urgjencës Kombëtare Mjekësore në qendrat e evakuimit dhe shtëpi më shtëpi në familjet e prekura nga përmbytjet në Fier dhe Vlorë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri.

Ky publikim i videos së Ramës, vjen pas dy ditësh kur mjekët e shërbimit të Urgjencës në  Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” paraqitën dorëheqjen e tyre nëse nuk do të rregulloheshin kushtet e punës.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas 48 orësh negociata në një hotel privat të Korçës me homologun e tij grek Nikos Kotzias, ka ardhur reagimi i parë për mediat i ministr

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në një takim me strukturat e partisë në njësinë 5 në Tiranë akuzoi kryeministrin Rama, por pa ia përm

Ndërsa Shoqata për Autonominë Vendore zhvillonte një mbledhje ku morën pjesë kryetarët e 45 bashkive të vendit, edhe kryeministri Edi Ram

Ndonëse ata të dy ishin figurat kryesore që e ngritën, duket se partia Libra në mbledhjen e Komisionit të Etikës, ka marrë një vendim dra

   E papritur levizja, por Ben Blushi sapo deklaroi që tërhiqet nga drejtimi i LIBRA-s.

   Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, është takuar me banorët e Vaut të Dejës ku bëri përgjegjëse qeverinë për varfërinë dhe humbjen e shpre

   Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e saj të ‘Facebook’-ut mesazhin e qytetarit dixhital, ku ky i fundit denoncon fakt

   Kryeministri Edi Rama publikoi në rrjetet sociale një video me një mësuese, e cila vuan nga tumori.

   Vetëm pak ditë pasi një mësuese nga Rrësheni u vu në qendër të vëmendjes për shqetësimin që ngrit në një nga dëgjesat e hapura të qyte

   Në zgjedhjet e 25 qershorit kreu i PD-së, Lulzim Basha la jashtë listave “armatën” e vjetër të partisë.