"Pediatria e Durrësit është skandal"

Postuar: 13/06/2018 - 12:27

"Pediatria e Durrësit është një skandal, do i japim një fytyrë tjetër spitalit për të vegjëlit."

Kështu ka deklaruar kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në prezantimin e projekteve për qarkun e Durrësit e zhvilluar në Pallatin e Kulturës "Aleksandër Moisiu".

"Në spitalin e Durrësit tani më është vendosur centrali i sterilizimit dhe pajisje të fjalës së fundit të teknologjisë. Në Shqipëri bëhen afro 50 mijë operacione në vit, dhe na doli se gjysma e operacioneve janë me infeksione post-kirurgjikale për shkak të pajisjeve të pasterilizuara," tha më tej Rama.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Zhduken pa asnjë gjurmë 18 pistoleta që ndodheshin në ruajtje në burgun e Fushë Krujës.

Presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitaroviç gjatë vizitës së saj në Tiranë, ka mbajtur një fjalim në Kuvendin e Shqipërisë, nga ku përsër

Nga foltorja e Kuvendit të Shqipërisë, Presidentja Kolinda Grabar-Kitaroviç, e cila ndodhet për një vizitë shtetërore në vendin tonë, për

Ish-Kryeministri Sali Berisha denoncoi në kuvend projektligjin që qeveria ka sjellë për uljen e taksave për bizneset e lojërave të fatit.

Kreu i grupit të PD-së, Edmond Spaho, i është kthyer dhe një herë debatit për votimin për ligjin e Teatrit, ku një prej deputetëve votoi

Lungomare do shtrihet deri tek Tuneli i Ujit të Ftohtë. Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot përmes një postimi në rrjetet sociale nisje

Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit (KLSH), Bujar Leskaj ka paraqitur raportin vjetor të punës së këtij institucioni në Kuvend.

Shumica në pushtet do të provojë të votojë sërsish sot ligjin për shkollën e Magjistraturës, që i hap kështu rrugë emërimeve në sistemin

Qytetari dixhital ka denoncuar tek ish-kryeministri Sali Berisha, se 4 nga të arrestuarit për falsifikimin e vizave për në SHBA dhe Kanad

Përurimi i bustit të Pjetër Arbnorit, ish-kryetar i Kuvendit dhe një nga figurat më të njohura të Partisë Demokratike, ka shfaqur në publ