Piktori "dixhital" ka një dhuratë për Ramën dhe Spiropalin

Postuar: 14/01/2018 - 11:08

   Ish-kryeministri Sali Berisha ka zgjedhur t’ia urojë mirëmëngjesin pasardhësit të tij në këtë post Edi Ramës në një mënyrë të veçantë.

Një foto montazh e publikuar në faqen e tij nga Sali Berisha, duket se i është adresuar pikërisht kryeministrit Rama, por dhe një deputeteje të PS-së, Elisa Spiropalit. Referuar edhe në një deklarate të saj se Shqipërinë që ideoi Skënderbeu po e vazhdon ta bëjë realitet Edi Rama, Berisha jep edhe një mesazh ironik për deputeten.

“Është Shqipëria që ideoi ky burri këtu, Skënderbeu (tregon me gisht nga statuja e Skënderbeut), është sipëria evropiane dhe vetëm evropiane. Ka vetëm një njeri dhe vetëm një forcë politike që mund ta bëjë këtë ëndërr realitet, është Edi Rama”, tha Spiropali në një nga mitingjet elektorale gjatë fushatës.

“Nje miremengjes nga piktori dixhital per Skender-buçin e Spiropalit! Sb”,- shkruan Berisha në postimin e tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-deputetja Mimoza Hafizi reagon pas lajmit të publikuar në media që e kanë përjashtuar nga partia Libra, duke theksuar se nuk ka shkel

Kanë nisur këtë të diel në Korçë bisedimet e ditës së tretë mes delegacionit shqiptar dhe atij grek të udhëhequr nga ministrat e Jashtëm

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur komentuesve të tij në “Facebook”, të cilët i komentojnë për tematika nga më të ndryshmet.

Pas 48 orësh negociata në një hotel privat të Korçës me homologun e tij grek Nikos Kotzias, ka ardhur reagimi i parë për mediat i ministr

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në një takim me strukturat e partisë në njësinë 5 në Tiranë akuzoi kryeministrin Rama, por pa ia përm

Ndërsa Shoqata për Autonominë Vendore zhvillonte një mbledhje ku morën pjesë kryetarët e 45 bashkive të vendit, edhe kryeministri Edi Ram

Ndonëse ata të dy ishin figurat kryesore që e ngritën, duket se partia Libra në mbledhjen e Komisionit të Etikës, ka marrë një vendim dra

   E papritur levizja, por Ben Blushi sapo deklaroi që tërhiqet nga drejtimi i LIBRA-s.

   Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, është takuar me banorët e Vaut të Dejës ku bëri përgjegjëse qeverinë për varfërinë dhe humbjen e shpre

   Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e saj të ‘Facebook’-ut mesazhin e qytetarit dixhital, ku ky i fundit denoncon fakt