Protesta e opozitës, Xhaferaj: Do të jem familjarisht, duhet qeveri anti-mafia

Postuar: 25/05/2018 - 18:53

   Kryetari i komanduar i degës së Partisë Demokratike në Durrës Ferdinand Xhaferaj në studion e REPORT Tv një ditë para protestës së opozitës para Kryeministrisë u shpreh se qëllimi i opozitës është largimi i qeverisë Rama dhe krijimi i një qeverie anti-mafia.

"Do të jem familjarisht në protestë. Nga Durrësi do të jenë shumë qytetarë. Nuk ka autobus që të mbajë qytetarët e Durrësit që do të vijnë nesër në protestë?! Po të mos ishte PD që të denonconte drogën dhe të inkriminuarit në parlament, Shqipëria do të ishte më keq se Kolumbia. Protesta do të kapërcejë PD.

Rama dhe Xhafaj kanë ikur me këtë që vihet re. Ata janë të ‘vdekur’ që ecin, në kuptimin politik. Nuk është vetëm çështja e drogës, por arroganca dhe shpërfillja. Ndërkombëtarët u bindën shumë shpejt për gjendjen, Gunter Krishbaun tha se krimi dhe korrupsioni është në nivele të larta.

Nuk bëhet fjalë për zgjedhje të parakohshme. Duhet një qeveri anti-mafia. Basha ka marrë përgjegjësi dhe kërkoi falje për qeverisjen e PD, është refleksion, është një lider që di të kthejë kokën pas dhe premton se gjërat do të bëhen ndryshe", tha Xhaferaj.

Protesta e opozitës do të nisë nesër në orën 11:00, ndërsa do të jenë mbi 1500 policë në gatishmëri.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Zhduken pa asnjë gjurmë 18 pistoleta që ndodheshin në ruajtje në burgun e Fushë Krujës.

Presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitaroviç gjatë vizitës së saj në Tiranë, ka mbajtur një fjalim në Kuvendin e Shqipërisë, nga ku përsër

Nga foltorja e Kuvendit të Shqipërisë, Presidentja Kolinda Grabar-Kitaroviç, e cila ndodhet për një vizitë shtetërore në vendin tonë, për

Ish-Kryeministri Sali Berisha denoncoi në kuvend projektligjin që qeveria ka sjellë për uljen e taksave për bizneset e lojërave të fatit.

Kreu i grupit të PD-së, Edmond Spaho, i është kthyer dhe një herë debatit për votimin për ligjin e Teatrit, ku një prej deputetëve votoi

Lungomare do shtrihet deri tek Tuneli i Ujit të Ftohtë. Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot përmes një postimi në rrjetet sociale nisje

Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit (KLSH), Bujar Leskaj ka paraqitur raportin vjetor të punës së këtij institucioni në Kuvend.

Shumica në pushtet do të provojë të votojë sërsish sot ligjin për shkollën e Magjistraturës, që i hap kështu rrugë emërimeve në sistemin

Qytetari dixhital ka denoncuar tek ish-kryeministri Sali Berisha, se 4 nga të arrestuarit për falsifikimin e vizave për në SHBA dhe Kanad

Përurimi i bustit të Pjetër Arbnorit, ish-kryetar i Kuvendit dhe një nga figurat më të njohura të Partisë Demokratike, ka shfaqur në publ