"Pse nuk arrestohen bandat në Durrës, Elbasan..."

Postuar: 23/05/2018 - 21:16

   Ish-kryeministri Sali Berisha theksoi mbrëmjen e sotme se me emërimin e Fatmir Xhafajt si ministër i Brendshëm, komandanti i përgjithshëm i bandave në Shqipëri, u pranua balozi, Agron Xhafaj.

“Kjo është një e vërtetë absolute. E gjithë bota e krimit, jo vetëm në Vlorë, të gjitha trafiqet, jo vetëm në Vlorë, por absolutisht edhe në Durrës dhe mbarë Shqipërinë, ishin nën pushtetin e Agron Xhafajt, sepse ai kishte ministrin. Nëse keni vënë re, Fatmir Xhafaj në 1 vit, përveç një grupi të arrestuar në Elbasan dhe grupit të 5 xixëllonjave, asnjë grupim tjetër nuk është kapur”,tha Berisha.

Në vijim ai shtoi se ka vrasës në Shkodër, ka banda në Durrës dhe Elbasan që dihen, dhe Fatmir Xhafaj nuk i arreston.

Berisha tha se njerëzve pranë PD-së i janë çuar mesazhe kërcënuese që të mos guxojnë të nxjerrin audio-përgjimin.

Ish-Kryeministri deklaroi se që nga 2015, PD ka ngritur problemet e dënimit të Agron Xhafajt, 7 apo 11 akuzat që rëndojnë mbi të.

“Familja Rama dhe Xhafaj janë ndër familjet më mafioze në Europë. Ata që dolën haptas dhe ballë për ballë kundër këtyre familjeve janë heronj, gazetari meriton medaljen më të lartë, ndërsa “Babalja” do të bëjë rolin e Edmond Dantesit, po hakmerret ndaj atyre që i kanë bërë të zeza”,tha Berisha.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas të gjitha gjasave kryqëzata e personalizuar e Edi Ramës për të bindur shtetet anëtare të BE që të hapin negociatat me Shqipërinë nu

Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së grupit Parlamentar ka reaguar rreth vendimit të dhënies së tiutllit "Qytetar nderi" nga Bashkia

Ka përfunduar mbledhja e grupit parlamentar të PS-së e zhvilluar gjatë ditës së sotme.

Ish-deputetja e PD-së, Majlinda Bregu, kritike e hapur e kreut të PD-së, Basha, e ftuar në KAPITAL në Vizion Plus,

Rinegociimi i marrëveshjes së detit me Greqinë ka pështjelluar sërish opinionin publik.

Pas lajmit se Partia Socialiste shtoi në radhët e saj dy deputete të reja nga PDIU, Reme Lalën dhe Elena Xhina, kjo e fundit ka reaguar p

Dekorimin e ish-deputetit Gafur Mazreku, i cili plagosi themeluesin e PD-së Azem Hajdarin në vitin 1997, ish-kryeministri Sali Berisha e

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar pas largimit të dy deputeteve Reme Lala dhe Elena Xhina nga kjo forcë drejt Partisë Social

Kryeministri Edi Rama ka vijuar turin e tij në qarkun e Dibrës, e pasdite është ndalur edhe në Klos.

Masat antikorrupsion që kanë ndërmarrë qeveria kanë nisur të japin rezultatet e para konkrete.