Rama mbledhje në Durrës, shkarkohet kreu i Hipotekës Edmond Daci

Postuar: 13/06/2018 - 10:43

Shkarkohet kreu i Hipotekës së Krujës Edmond Daci. Ai ishte emëruar në këtë post në fillim të vitit, në bazë të konkursit që u zhvillua nga Ministria e Drejtësisë, ndërsa është shkarkuar këtë të mërkurë.

Vendimi është marrë pas takimit që kryeministri Edi Rama zhvilloi mëngjesin e sotëm me drejtuesit e institucioneve të qarkut, në prefekturën e Durrësit. Në Durrës po mbahet mbledhja e qeverisë, ku kabineti qeveritar është transferuar që dje.

Ende nuk dihen motivet e shkarkimit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teksa ka udhëtuar nga një qytet në tjetrin për turin e tij të llogaridhënies, kryeministri Edi Rama është përballur me protesta të të rin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta pranoi Letrat Kredenciale nga Ambasadori i ri i Indisë në vendin tonë, Thanglura Darlong, me rezidencë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish lidhur me lajmin që qarkullon në media se Shqipëria është shprehur e gatshme për të pranuar një k

"Unë kam besim se drita jeshile do të ndizet në një mënyrë apo në një mënyrë tjetër."

Avokati Spartak Ngjela i është bashkuar debatit më të nxehtë të këtyre ditëve në vendin tonë, ardhja e 600 mijë refugjatëve sirianë, që m

Deputeti demokrat Muslim Murrizi i ka kushtuar një status të gjatë ish-deputetes demokrate Majlinda Bregu, Sekretare e Përgjithshme e Kës

"Çështja e të drejtës së pronës është e drejtë thelemore e të drejtave të njeriut dhe si e tillë për Bashkimin Europian nuk negociohe

"Nga Holanda pritej se si hakmarrës që janë, nuk ja falen Edvinit që uli çmimin e kanabisit në Evropë.

   Në kuadër të vizitës zyrtare në Hungari, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u prit në një takim të veçantë edhe nga Kryetari i Parlam

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaugar pas deklaratave të kreut të PD, Lulzim Basha se Gjermania ka marrë vendimin për të vo