Rama: Më 28 qershor drita jeshile do ndizet në një mënyrë apo tjetër

Postuar: 22/06/2018 - 12:13

"Unë kam besim se drita jeshile do të ndizet në një mënyrë apo në një mënyrë tjetër."

Kështu është shprehur për çeljen e negociatave kryeministri Edi Rama teksa ndodhet në një dëgjesë publike në fshatin Karahaxh të Sarandës.

Duke iu përgjigjur akuzave të opozitës për kushte, Rama solli shembullin e Malit të Zi.

"Unë kam besim se drita jeshile do të ndizet në një mënyrë apo në një mënyrë tjetër. Shqipëria nuk ka kthim prapa në këtë proces. Kanë ngritur tymnajën e re PO me kushte. Nuk ka proces për në BE pa kushte. Mali i Zi negocion dhe ka 94 kushte. E rëndësishme është që ne të mos qëndrojmë në vend numëro, por hapa përpara. Ne do të bëhemi anëtarë të BE-së kur të jemi gati, por ndërkohë të shfrytëzojmë këtë proces për një Shqipëri më të mirë."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital që tregon eksperiencën e tij në QSUT në Urgjencë.

   Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn çel sot zyrtarisht punën përgatitore në Tiranë për çeljen e negociatave.

Kryeministri Rama e ka nisur ditën me një ftesë për gjithë të interesuarit për hartat e vjetra, që të shohin ekspozitën më të fundit të h

   Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka reaguar ndaj situatës së krijuar në Gjykatën Kushtetuese e cila praktikisht ka mbetur me vetëm nj

Pasi arriti të fitonte betejat me gjykatat, njëherë kur ia doli të rimerrte pasaportën e tij, e më pas kur e bindi Gjykatën e Apelit ta l

Asambleja Parlamentare e Partisë Socialiste nuk do të mblidhet në korrik, siç dhe ishte paralajmëruar, por në shtator.

Çështja e shembjes së Teatrit Kombëtar, është sërish tema e ditës në Komisionin e Medias dhe Edukimit.

Është nënshkruar marrëveshja "100 fshatrat", që synon t'i kthejë këto fshatra në destinacione të reja turistike.

Kryeministri Edi Rama me anë të disa fotove ka treguar se në plazhet e Shqipërisë ka një infrastrukturë të plotë të kullave të vrojtimit.

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, akuzon Ministrinë e Brendshme për mënyrën si po zbatohet op