Rama shigjeton kundërshtarët e "Velierës": Do vini me gjyslykë e kapele si diversantë për ta vizituar

Postuar: 13/06/2018 - 12:12

Teksa po zhvillon mbledhjen dy ditore të qeverisë në Durrës, kryeministri Edi Rama dha një mesazh për të gjithë ata që kundërshtojnë ndërtimin e "Velierës".

Sipas kreut të shtetit, të gjithë do e vizitojnë "Velierën" si deiversantë me gjyslykë e kapele.

"Veliera" është një nga ato lëvizje që transformon jo vetëm një zonë por një qytet të tërë, shpresoj që maskarada të mbarojë dhe vitin e ardhshëm ta kemi gati. Turp i atyre që e kanë orkestruar po ashtu dhe ata që janë bërë palë me ata. Do vini me gjyslykë e kapele si diversantë për ta vizituar. Se kështu bënë edhe me parkun e lodrave në liqenin artificial të Tiranës. Kështu bënë edhe me qendrën e Tiranës, po ashtu edhe me stadiumin kombëtar," tha Rama.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Në kuadër të vizitës zyrtare në Hungari, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u prit në një takim të veçantë edhe nga Kryetari i Parlam

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaugar pas deklaratave të kreut të PD, Lulzim Basha se Gjermania ka marrë vendimin për të vo

Në një intervistë për ‘Deutsche Welle’, raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, socialdemokrati gjerman, Knut Fleckenstein ka

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, pas seancës parlamentare, foli në dalje të Kuvendit për një “shkatërrim përfundimtar

Ashtu si në seancat e fundit edhe seanca e sotme e Kuvendit është shoqëruar me tensione dhe debate të ashpra mes opozitës dhe mazhorancës

Ka rinisur pas një ndërprerje prej 10 minutash seanca e Kuvendit, ndërkohë që në foltore qëndron ende kryetari i PD-së Lulzim Basha.

Kreu i opozitës Lulzim Basha tha nga foltorja e Kuvendit se Shqipëria mori lajmin më të keq, pasi partitë gjermane nuk do të votojnë pro

Në kuadër të vizitës zyrtare në Hungari, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u prit në një takim të veçantë edhe nga Kryeministri i Hunga

   Sheshi “Skënderbej” fitoi të mërkurën Çmimin Europian të Hapësirës Publike 2017, në konkursin e zhvilluar në Barcelonë, ku Shqipëria k

   Një qytetar nga Durrësi, ka denoncuar sot faktin që sipas tij, kryebashkiaku Vangjush Dako dhe drejtori i OSHEE, Adrian Çela po zhvend