Vasili ironi me Ramën: Ka të drejtë që sulmon 'armiqtë' gjermanë e holandezë!

Postuar: 10/05/2018 - 11:35

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me deklaratat e djeshme të kryeministrit Edi Rama në lidhje me deputetët holandezë.

Vasili shkruan në Facebook se Rama po lufton kundër "armiqve" gjermanë dhe holandez. Me ironi Vasili shkruan se Rama ka të drejtë që i sulmon, pasi ata kërkojnë që të luftohet krimi dhe korrupsioni në Shqipëri.

STATUSI I PLOTË

Kryeministri lufton kunder “armiqve” gjermane e holandeze.Aferim.

Kryeministri po lufton me trimeri kunder armiqve gjermane e holandeze se fundmi.

Dhe ka shume te drejte ky kryeministri.Si mundet qe gjermanet e holandezet te kerkojne te luftohen trafikantet dhe krimi i organizuar.Si mundet te kerkojne te luftohet korrupsioni shperthyes.

Keta te huajt duket qarte qe i duan te keqen Shqiperise, ndaj kryeministri duhet t’i demaskoje dhe t’i luftoje deri ne fund ata.

Bile edhe ambasadoret e tyre duhet ti deboje nga Shqiperia.

Bile as te mos pranoje te hyje ne BE ku jane edhe keta armiq te Shqiperise.

Kryeministri ka te drejte jo gjermanet dhe holandezet.

Kryeministri e do kete vend me trafiqe,me droge,me kriminele,me korrupsion shperthyes.

Ka te drejte kjo eshte Shqiperia,qe ai do por qe ne s’e duam.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas të gjitha gjasave kryqëzata e personalizuar e Edi Ramës për të bindur shtetet anëtare të BE që të hapin negociatat me Shqipërinë nu

Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së grupit Parlamentar ka reaguar rreth vendimit të dhënies së tiutllit "Qytetar nderi" nga Bashkia

Ka përfunduar mbledhja e grupit parlamentar të PS-së e zhvilluar gjatë ditës së sotme.

Ish-deputetja e PD-së, Majlinda Bregu, kritike e hapur e kreut të PD-së, Basha, e ftuar në KAPITAL në Vizion Plus,

Rinegociimi i marrëveshjes së detit me Greqinë ka pështjelluar sërish opinionin publik.

Pas lajmit se Partia Socialiste shtoi në radhët e saj dy deputete të reja nga PDIU, Reme Lalën dhe Elena Xhina, kjo e fundit ka reaguar p

Dekorimin e ish-deputetit Gafur Mazreku, i cili plagosi themeluesin e PD-së Azem Hajdarin në vitin 1997, ish-kryeministri Sali Berisha e

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar pas largimit të dy deputeteve Reme Lala dhe Elena Xhina nga kjo forcë drejt Partisë Social

Kryeministri Edi Rama ka vijuar turin e tij në qarkun e Dibrës, e pasdite është ndalur edhe në Klos.

Masat antikorrupsion që kanë ndërmarrë qeveria kanë nisur të japin rezultatet e para konkrete.