Vasili: Rama do të gllabërojë edhe futbollin

Postuar: 13/01/2018 - 15:13

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se do t’iu rrëmbejë futbollin shqiptarëve pasi kërkon të bëhet edhe President i FSHF-së.

Vasili shkruan se Edi Rama do që ta izolojë dhe ta mbysë futbollin shqiptar vetëm sepse nuk është në duart e tij.

STATUSI I PLOTË

Ky Edi Rama do të bëhet edhe President i Federatës Shqiptare të Futbollit.
Edi Rama do që t’ju rrëmbejë edhe futbollin shqiptarëve, të vetmin gëzim që iu ka mbetur atyre.
Ashtu si përbindëshat gjakatarë politikë të Afrikës së Zezë, që ishin edhe presidentë edhe kryeministra edhe kryetarë parlamentesh edhe presidentë të Futbollit ashtu edhe Edi Rama do që të gllabërojë edhe futbollin.
Ditë më të zezë futbolli shqiptar nuk ka parë, që nga dita e parë që në Shqipëri luhet futboll.
Edi Rama do që ta izolojë dhe ta mbysë futbollin shqiptar vetëm sepse nuk është në duart e tij.
Shqipëria e sukseseve më të mëdha aktuale historike në futboll është më e rrezikuar se kurrë.
Statuti i FIFA-s është i qartë dhe i kristaltë.
Lexojeni dhe kuptojeni se çfarë e pret Shqipërinë në futboll pas rrëmbimit të federatës nga Kryeministri i trafiqeve.
“Political neutrality and prevention of any form of government interference
FIFA’s general principles of political neutrality and the prevention of any form of government
interference and, in particular, the obligation imposed by art. 14 of the FIFA Code of Ethics on FIFA

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Agron Duka, kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, u shpreh se tepsia e Ramës është e vjedhur me paratë e drogës, ndërsa shtoi se ës

   Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi u takua me deputetin e Bundestagut gjerman Florian Hahn, zëdhënës i grupit parlamentar

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka reaguar në një deklaratë për mediat lidhur me grabitjen e Prokurorisë së Durrësit në

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka folur menjëherë pasi ka dalë nga Kuvendi.

Opozita ka dorëzuar në Policinë e Tiranës kërkesën për zhvillimin e protestës së të shtunës. 

   Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zhvilluar gjatë ditës së sotme një takim me deputetin e bundestagut gjerman Florian Hahn, i cili

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, shkruan se projektrezoluta e Rilindjes asgjësoi Këshillin K

Kryeministri Edi Rama është shprehur sërish me bindje se audio-përgjimi i pretenduar për vëllanë e ministrit të Brendshëm, Agron Xhafaj,

Në fushatën e bërë kundër turizmit në disa vende europiane, Rusia ka futur edhe Shqipërinë.

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka dalë para mediave, menjëherë pasi kreu i PD-së Lulzim Basha ka mbaruar fjalën e tij në parlament