VIDEO/ Rama mesazh urimi gazetarit “rilindas”

Postuar: 13/03/2018 - 16:48

Në ditën e lindjes së tij, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur një mënyrë të thjeshtë urimi por majft suprizuese për gazetarin e News24, Enrik Mehmeti me një videomesazh personal, ku e konsideron atë rilindas.

Në videoselfien e bërë teksa udhëton, kryeministri Rama e uron për ditëlindjen e 32-të dhe nuk mungon as një përqafim në distancë.

"Enrik edhe 100! 32 edhe 32 edhe 32 dhe pastaj edhe 32 të tjera. Tamam vlonjat i fortë, i paepur dhe patjetër rilindas. Të përqafoj!", thotë në urimin e tij kryeministri.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, të enjten, është shprehur se ka deputet brenda Partisë Socialiste që d

   Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është shprehur mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se kryeministri Rama përgjon Presidentin e

   Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është pritur në një takim pasditen e sotme nga presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan.

   Shkodra prej disa ditësh ndodhet nën pushtetin e përmbytjeve, ndërsa kryetarja e Bashkisë Voltana Ademi, ka akuzuar qeverinë se nuk iu

Dita e parë e Demokracisë në vendin tonë, 22 marsi i vitit 1992 është kujtuar sot edhe nga ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli përm

Pas Vlorës, Fierit, Gjirokastrës, Skraparit e disa njësive të tjera vendore këtë të enjte 4 këshilltarë bashkiakë të kësaj force në Shkod

Ish-kryeministri Sali Berisha ka kujtuar 22 marsin e vitit 1992, ditën e parë të demokracisë kur shqiptarët sipas tij, hapën rrugën e ndë

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD, Edith Harxhi kërkon që të largohet Lulzim Basha dhe Sali Berisha të rikthehet në drejtim e Partisë D

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka kujtuar zgjedhjet e para pluraliste të 22 marsit 1992.

   Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përgëzuar për vendimin e Kuvendit të Kosovës për miratimin e marrëveshjes për kufirin me Malin e