Aksident tragjik në Tetovë, vdes një grua dhe plagosen disa të tjerë

Postuar: 04/01/2018 - 07:45

Një aksident me pasojë vdekjen e një gruaje dhe plagosjen e disa të tjerëve, ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në autostradën Tetovë – Gostivar.

Sipas "Tetova Sot", lajmi është konfirmuar nga Komandanti i Zjarrfikëseve të Tetovës, Uka Aliti, i cili ka thënë se një grua ka mbetur e vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur. Mësohet se janë përplasur dy automjete me njëra-tjetrën.

Nuk bëhet ende i ditur emri i viktimës si dhe emrat e personave të tjerë që janë plagosur.

Ekipet e policisë po punojnë për zbardhjen e plotë të aksidentit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Serbia dhe Mali i Zi ka të ngjarë të hyjnë më parë se të vendet e tjara në Bashkimin Evropian, ndoshta para vitit 2025, thotë Johannes

Presidenti kosovar Hashim Thaçi dhe ai serb Aleksandar Vuçiç zhvilluan një bisedë telefonike lidhur me hetimet për vrasjen e Oliver Ivano

Vrasja e Oliver Ivanovicit, liderit të Iniciativës Qytetare «Liri, demokraci, drejtësi» e ka tronditur me themel Serbinë e Kosovën, por i

   Mafiozi grek Vasilis Stefanakos është vrarë sot pasdite në Athinon Avenue në periferi të lagjes  “Hajdari”.

   Viorica Dancila është emëruar kryeministrja e parë grua e Rumanisë, pas dorëheqjes së papritur të Mihai Tudose.

   Presidenti maqedonas, Gjorge Ivanov ka thyer shpresat e shqiptarëve, ndërsa deklaroi se nuk nënshkruan Ligjin e Gjuhës shqipe.

Autoritetet kosovare kanë zbuluar pronarin e makinës që dyshohet se u përdor në vrasjen e politikanit serb në Mitrovicë, Oliver Ivanoviç.

Në të gjithë Serbinë po zhvillohen homazhe për të nderuar politikanin Oliver Ivanoviç, që u vra në Mitrovicë.

Në një video postuar nga mediat kosovare, shihet ish-lideri serb, tashmë i ndjerë Oliver Ivanovic, teksa u ndalon shqiptarëve të kalojnë

Vrasja në Mitrovicë e liderit të serbëve Oliver Ivanoviç, solli dhe ndërprerjen e menjëhershme të procesit të negociatave Prishtinë-Beogr