Anulohet vizita e kryeministrit të Malit të Zi në Kosovë

Postuar: 06/02/2018 - 13:46

Është anuluar vizita e Kryeministrit te Malit të Zi, Dushko Markoviç, në Kosovë.

Markoviç pritej që të arrinte në aeroportin “Adem Jashari” të Prishtinës në orën 08:00, mirëpo për shkak të kushteve atmosferike fluturimi i tij ishte vonuar.

Zyrtarë të Qeverisë së Kosovës kanë njoftuar që tashmë kjo vizitë është anuluar, shkruan Klan Kosova.

Detajet rreth mundësisë së organizimit të një vizite tjetër vizite pritet të bëhen të ditura së shpejti.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Projektligji për marrëveshjen mes Maqedonisë dhe Greqisë u miratua nga Komisioni për Çështje Evropiane në Kuvend, duke i hapur rrugë k

Kuvendi maqedonas miratoi propozim ligjin për marrëveshjen për emrin mes Greqisë dhe Maqedonisë.

Policia greke ka arrestuar deputetin e Agimit të Artë, Kostas Barbarousis.

Bilanc negativ nga protesta e djeshme në Manastir të Shkupit, për emrin e ri të Maqedonisë.

Është nënshkruar marrëveshja historike për emrin midis Maqedonisë dhe Greqisë. Nga pala e Shkupit, përfaqësues që nënshkruajti ishte mini

Maqedonia dhe Greqia sot nënshkruajnë marrëveshjen për zgjidhjen e kontestit shumëvjeçar të emrit.

Maqedonia dhe Greqia të dielën nënshkruajnë marrëveshjen për zgjidhjen e kontestit shumëvjeçar të emrit.

   Këshilli i Shoqatës Europiane të Universiteteve në një takim të mbajtur në Bruksel, e pranoi aplikimin e UNS për anëtarësim të plotë n

Gazetari Stefan Cvetkoviç është zhdukur natën ndërmjet të mërkurës dhe të enjtes.

   Gazetari dhe botuesi grek Stefanos Chios u arrestua nga policia mbrëmjen e sotme rreth orës 20:00 jashtë zyrave të gazetës së tij “Mak