Gruaja shtatzënë humb jetën në Kanionin e Matkës

Postuar: 08/07/2018 - 09:06

Një tragjedi ka tronditur dje Kanionin e Matkës dhe vizitorët e saj. Rreth orës 16:00 një shqiptare e re nga Kosova i është afruar lumit Treska për të larë duart, mirëpo fati i keq ka qëlluar që të rrëshqasë në ujë, thonë dëshmitarët okularë për Almakos.

Ujërat e shpejta në Matkë nuk i kanë lënë hapësirë kosovares që të dalë në brigje, ndërsa situatën e ka rënduar shtatzënia e saj.

Më në fund, disa persona kanë arritur ta nxjerrin jashtë lumit kosovaren. Por fatkeqësisht ajo kishte ndërruar jetë.

Sipas tyre, ndihma e shpejtë është vonuar më shumë se një orë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Në 17 vjetorin e marrëveshjes së Ohrit, kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev mbrojti sërish paktin me Greqinë për emrin duke thënë se

   Kancelarja Merkel ka dalë kundër zërave për ndryshim të kufijve, e sipas saj nuk mund të ketë rivendosje të kufijve në Ballkan.

   Vetëm pak ditë pas tragjedisë që ndodhi në Greqi, një tjetër ishull është përfshirë nga zjarret.

   Zyrtarët grekë njoftuan se një grua 57-vjeçare ka ndërruar jetë teksa ishte nën kujdes intensiv në spital.

   Në mesin e debatit për rishikimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, Komisioni Europian shprehu mbështetjen për çfarëdolloj zgjidhjeje

   Tri persona kanë humbur jetën dhe 60 të tjerë janë infektuar nga virusi i Nilit Perëndimor në Greqi, sipas njoftimit të Qendrës së Par

   Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka mbrojtur sërish tezën e rishikimit të kufijve me shqiptarët.

   Ideja e presidentit të Kosovës, Hashim Thaci për ndarje, shkëmbimin apo korrigjimin e kufijve e cila nuk po pranohet e nuk po mbështet

   Marko Gjuriç do të vizitojë nesër Kosovën.