“Kemi tri plumba për ty”, kërcënohet me vdekje ministri grek Kotzias

Postuar: 02/02/2018 - 08:49

Ministri i Jashtëm grek, Kotzias ka marrë një letër ku e kërcënonin me vdekje. Mediat greke raportojnë sot se denoncimi për letrën dhe kërcënimi me vdekje është bërë publik nga ministri i Mbrojtjes së Qytetarëve, Nikos Toskas, i cili e zbuloi këtë fakt teksa foli në ANT1.

Sipas tij, letra ishte anonime dhe në të ishte një mesazh i qartë. “Ne kemi tri plumba për ju”, thuhej ndër të tjera në letrën drejtuar Kotzias.

Letrën e kanë tashmë autoritetet dhe për këtë kanë nisur hetimet, për të zbuluar shkruesin dhe dërguesin.

Ministri për Mbrojtjen e Qytetarëve e përshkroi letrën si ‘të papranueshme’ dhe i bëri thirrje pjesës tjetër të forcave politike të dënojnë veprime të tilla, siç tha ai, ‘është në interes kombëtar të ketë një klimë më të mirë’.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, tha se më 26 Shkurt, në Bruksel, pas më shumë se 14 muajsh, do të va

   Kryetari i Lëvizjes opozitare për Ndryshim të Malit të Zi (“Pokret za promjene”), Nebojsha Medojeviq ka akuzuar sot qeverinë në Podgor

Në kohën që bisedimet për zgjidhjen e problemit shumëvjeçar të emrit të Maqedonisë janë intensifikuar dhe sipas pritshmërive çështja mund

   Nënshkrimi i deklaratës së përbashkët, respektivisht aneksit të Marrëveshjes për demarkacionin e kufirit mes Malit të Zi dhe Kosovës,

   Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç ka deklaruar se dialogu teknik ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit do të fillojë gjatë muajit shk

Burime diplomatike pranë Ministrisë së Jashtme greke i kanë konfirmuar Top Channel se kryeministri grek, Aleksis Tsipras ka autorizuar fa

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë të ditur se ai dhe homologu i tij nga Mali i Zi, Filip Vujanoviç kanë nxjerrë një deklaratë të

   Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin ka thënë sot se Serbia nuk do ta njohë Kosovën.

   Në Greqi, reshjet e vazhdueshme tw shiut kanë depërtuar deri në sallën qendrore të Kuvendit.

   Plot 11 anije luftarake turke po patrullojnë përqark ishullit që prej vitesh është kthyer në një mollë sherri mes Ankarasë dhe Athinës