Prokuroria serbe i dërgon Prishtinës raportin për vrasja e Ivanoviç

Postuar: 14/02/2018 - 12:32

Prokuroria për Krimit të Organizuar se Serbisë përmes Ministrisë së Drejtësisë i ka dërguar raportin Prishtinës rreth rastit të vrasjes së Oliver Ivanoviçit.

Bëhet fjalë për raportin mbi kërkesën e Prishtinës për ndihmë të ndërsjellë juridike në lidhje me vrasjen e liderit të Iniciativës Qytetare SDP.

Sot pritet që një përgjigje tjetër t’i dërgohet autoriteteve hetimore të Kosovës.

Flitet për të dhënat dhe njoftimet që do t’i përcillen Zyrës së përfaqësuesit special të BE në Prishtinë, i cili do t’ia dorëzojë Prokurorisë së Kosovës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha të mërkurën se fuqitë perëndimore nuk duan të flasin se kujt i takon Kosova dhe e trajtojnë a

   Ministri i drejtësisë, Bilent Saliji është dorëhequr nga posti.

   Veterani i politikës së Malit të Zi, Millo Gjukanoviç, i cili drejtoi vendin për një çerek shekulli deri kur dha dorëheqje në vitin 20

Zyra e qeverisë së Serbisë për Kosovën ka njoftuar se sot do të vazhdojnë negociatat Beograd-Prishtinë në Bruksel.

Një 19-vjeçar është vrarë nga tre persona të paidentifikuar, teksa ishte në park nën shoqërinë e të dashurës së tij.

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçic, vazhdon të debatojë në lidhje me formimin e Ushtrisë së Kosovës.

Pas miratimit të ligjit që zyrtarizon përdorimin e shqipes nga parlamenti maqedonas reagoi presidenti i vendit Gjorge Ivanov.

   Deputetët maqedonas kanë miratuar në mesin e një seance të tensionuar ligjin për përdorimin e gjuhëve, me 64 vota pro dhe asnjë kundër

Në Beograd shënohet sot 15-vjetori i vrasjes së ish-kryeministrit të Serbisë, Zoran Gjingjiç.

   Raportimi i medieve serbe sot se Amerika do t’ia prezantojë një plan katër pikësh presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, në lidhje me Kos