Të bësh trafik heroine me makinë luksoze “Mercedes-Benz S-Class”

Postuar: 20/05/2018 - 15:46

Policia greke ka ndaluar në portin e Igumenicës një automjet që po transportonte 6 kilogramë heroinë.

Raportohet se droga ishte fshehur në një pjesë të modifikuar të automjetit luksoz tip “Mercedes-Benz S-Class”.

Heroina ishte ndarë në 14 pako e mbështjellë letër natriban, thotë policia greke.

Autoritetet arrestuan shoferin e mjetit, një 38-vjeçar emri i të cilit nuk bëhet i ditur. Lënda narkotike e fshehur në makinë u zbulua nga kontrollet me ndihmën e qenit antidrogë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

 Një tragjedi është shkaktuar në një familje në Maqedoni pasi në banesë ka rënë zjarr, çka i ka marrë jetën tre vogëlushëve në komunën Ve

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë ratifikoi sot marrëveshjen me Greqinë për emrin e ri “Republika e Maqedonisë së Veriut”, me 69 vota pr

   Projektligji për marrëveshjen mes Maqedonisë dhe Greqisë u miratua nga Komisioni për Çështje Evropiane në Kuvend, duke i hapur rrugë k

Kuvendi maqedonas miratoi propozim ligjin për marrëveshjen për emrin mes Greqisë dhe Maqedonisë.

Policia greke ka arrestuar deputetin e Agimit të Artë, Kostas Barbarousis.

Bilanc negativ nga protesta e djeshme në Manastir të Shkupit, për emrin e ri të Maqedonisë.

Është nënshkruar marrëveshja historike për emrin midis Maqedonisë dhe Greqisë. Nga pala e Shkupit, përfaqësues që nënshkruajti ishte mini

Maqedonia dhe Greqia sot nënshkruajnë marrëveshjen për zgjidhjen e kontestit shumëvjeçar të emrit.

Maqedonia dhe Greqia të dielën nënshkruajnë marrëveshjen për zgjidhjen e kontestit shumëvjeçar të emrit.

   Këshilli i Shoqatës Europiane të Universiteteve në një takim të mbajtur në Bruksel, e pranoi aplikimin e UNS për anëtarësim të plotë n