Tërmeti 5.1 ballë ndihet në dy shtete

Postuar: 02/01/2018 - 21:11

   Një tërmet ka tronditur Selanikun, qytetin e dytë më të madh të Greqisë, në orën 6.24 të këtij mëngjesi me magnitudë 5.1. Tërmeti u ndje edhe në Maqedoninë e afërt.

Tërmeti goditi pas një seri lëkundjesh të cilat nisën rreth mesnatës me një magnitudë prej 3.9, 3.5, 3.0 dhe 3.6 të shkallës Richter.

Lëkundja më e madhe u pasua nga dy tërmete të tjera, njëra prej të cilave ishte 3.2 në orën 6.28 në ora lokale dhe 2.3 në orën 8.26.

Deri më tani, nuk janë raportuar dëmtime ose lëndime.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Serbia dhe Mali i Zi ka të ngjarë të hyjnë më parë se të vendet e tjara në Bashkimin Evropian, ndoshta para vitit 2025, thotë Johannes

Presidenti kosovar Hashim Thaçi dhe ai serb Aleksandar Vuçiç zhvilluan një bisedë telefonike lidhur me hetimet për vrasjen e Oliver Ivano

Vrasja e Oliver Ivanovicit, liderit të Iniciativës Qytetare «Liri, demokraci, drejtësi» e ka tronditur me themel Serbinë e Kosovën, por i

   Mafiozi grek Vasilis Stefanakos është vrarë sot pasdite në Athinon Avenue në periferi të lagjes  “Hajdari”.

   Viorica Dancila është emëruar kryeministrja e parë grua e Rumanisë, pas dorëheqjes së papritur të Mihai Tudose.

   Presidenti maqedonas, Gjorge Ivanov ka thyer shpresat e shqiptarëve, ndërsa deklaroi se nuk nënshkruan Ligjin e Gjuhës shqipe.

Autoritetet kosovare kanë zbuluar pronarin e makinës që dyshohet se u përdor në vrasjen e politikanit serb në Mitrovicë, Oliver Ivanoviç.

Në të gjithë Serbinë po zhvillohen homazhe për të nderuar politikanin Oliver Ivanoviç, që u vra në Mitrovicë.

Në një video postuar nga mediat kosovare, shihet ish-lideri serb, tashmë i ndjerë Oliver Ivanovic, teksa u ndalon shqiptarëve të kalojnë

Vrasja në Mitrovicë e liderit të serbëve Oliver Ivanoviç, solli dhe ndërprerjen e menjëhershme të procesit të negociatave Prishtinë-Beogr