U masakrua me breshëri plumbash, ndërron jetë futbollisti

Postuar: 03/11/2017 - 22:00

   Ka ndërruar jetë personi që u qëllua me breshëri plumbash në lagjen Aerodrom në Shkup. Bëhet fjalë për futbollistin Martin Janushev, i cili u vra para hyrjes së banesës së tij.

Mjekët e Spitalit të Shkupit përmes një komunikate për mediat theksuan se kanë pranuar viktimën në gjendje të rëndë dhe me plumbat në pjesën e kokës. Deri tani nuk dihen qëllimet e këtij sulmi. Disa kalimtarë të rastit e kanë futur personin e plagosur në një automjet privat dhe e kanë transportuar në drejtim të panjohur.

Ekipet policore kishin arritur në vendin e ngjarjes. Sulmuesi është në arrati, ndërsa armën e ka lënë në vendin e ngjarjes. Kjo ngjarje terrorizuese ka rritur shqetësimin e banorëve të lagjes Aerodrom në Shkup. Ndërsa MPB theksoi se do të jap detaje lidhur me motivet e këtij sulmi.

Por disa portale kanë theksuar se autori njihet se kush është dhe se bëhet fjalë për një person me dosje kriminale, dhe që kohë më parë ishte liruar nga burgu. Ai së fundi shoqërohej edhe me Janushev. Siç mësohet Janushev ishte edhe vëllai i komandantit të njësitit policor Alfa. (INA)

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçic, vazhdon të debatojë në lidhje me formimin e Ushtrisë së Kosovës.

Pas miratimit të ligjit që zyrtarizon përdorimin e shqipes nga parlamenti maqedonas reagoi presidenti i vendit Gjorge Ivanov.

   Deputetët maqedonas kanë miratuar në mesin e një seance të tensionuar ligjin për përdorimin e gjuhëve, me 64 vota pro dhe asnjë kundër

Në Beograd shënohet sot 15-vjetori i vrasjes së ish-kryeministrit të Serbisë, Zoran Gjingjiç.

   Raportimi i medieve serbe sot se Amerika do t’ia prezantojë një plan katër pikësh presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, në lidhje me Kos

Marko Gjuriç, drejtor i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, do të vijë sot për vizitë në Kosovë, me leje të Ministrisë së Punëve të

Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë, Naser Selmani thotë se është kërcënuar nga njerëz të afërt me partinë Bashkimi Demokrati

Të gjitha orat elektronike në Evropë kanë mbetur 6 minuta prapa. Dhe shkaku qëndron pas Kosovës dhe Serbisë.

   Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias në një mbledhje joformale të Qeverisë në Athinë i ka prezantuar pikat kryesore të propozim

   Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias në një mbledhje joformale të Qeverisë në Athinë i ka prezantuar pikat kryesore të propozim