9 shenjat që paralajmërojnë se keni probleme me tiroiden

Postuar: 14/02/2018 - 10:42

Nëse po i përjetoni disa apo të gjitha këto simptoma, bëni një vizitë tek mjeku dhe kryeni teste për gjëndrat e tiroides dhe ato dhjamore.

Lodhja fizike, mendore dhe emocionale, edhe pse keni fjetur mirë natën apo keni bërë një pushim të shkurtër.

Vështirësi në përqendrim apo për të fjetur.

Humbja interesit për t’u stërvitur.

Ndryshime në oreks – humbje ose shtim të oreksit

Ndiheni shumë të nervozuar dhe të mërzitur – mund të acaroheni edhe nga gjëra të vogla

Ndiheni vazhdimisht të shpërqendruar – në punë, nga ana sociale dhe emocionale.

Dobësi, plogështi

Ndiheni të pakënaqur me punën, jetën personale. Duket sikur asgjë nuk po përmirësohet.

Prekeni shpesh nga sëmundjet – ftohja dhe gripi, problemet me stomakun dhe tretjen, dhimbje shpine, ose koke./shëndeti/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryqëzimi i këmbëve në gju është një stil i zakonshëm që shumë njerëz e kanë adoptuar, kur ulen.

Si çdo medikament tjetër edhe pilulat kontraceptive kanë efektet e tyre anësore.

Rikthehet çështja e vezëve toksike në Evropë, substanca përgjegjëse e së cilës është si gjithnjë i njëjti, insekticidi Fipronil, përdorim

Përpara plazhit të gjithë priremi të reduktojmë ushqimin apo produktet që e dimë se ndikojnë negativisht në organizmin tonë. Ndërkohë ka

Të konsumosh vaktet në zyrë është e dëmshme për shëndetin.

Ka 5 rregulla për të ngrënë "me ndërgjegje” (të hahet me vetëdije, ushqimi duket më i shijshëm dhe hahet më pak) për të humbur peshë dhe

   Vezët janë një vakt i dashur nga shumë njerëz. Ato konsumohen kryesisht për mëngjes.

Ekspertët kanë arritur në përfundimin se rrjetet sociale dhe celulari kanë ndikuar në ndryshimin e orareve të gjumit. 

Me stinën e bukur të verës, jo gjithnjë ekziston dëshira për t'u mbyllur në palestër.

Mund të na ndodhë të gjithëve që herë pas here të flemë me makiazh në fytyrë, por kurrsesi nuk duhet kthyer në një rutinë pasi sjell dëme