Çajrat më të mira për dobësim

Postuar: 28/05/2018 - 11:43

Ka pije dhe çajra dobësuese që ndihmojnë organizmin të largojnë lëngjet dhe toksinat, dhe në të njëjtën kohë kanë fibra. Mund të jenë një zgjidhje e mirë në luftën ndaj yndyrës dhe niveleve të larta të kolesterolit në gjak.

Por ama, mos mendoni se këto bimë mjekësorë janë një ilaç “mrekullibërës” dhe veprojnë vetë. Për të pasur rezultatet e dëshiruara është e rëndësishme të përfshini dhe një ushqim të shëndetshëm e të ekuilibruar.

Në këtë mënyrë janë disa çajra që ju ndihmojnë të digjni yndyrnat, dhe të keni organet jetësore të shëndetshme, si mëlçia apo pankreasi.

Çaji jeshil

Çaj karçofi

Çaj Fucus

Çaj me specin e kuq djegës

Çaj Anice

Çaj Mente

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ju vjen erë e keqe nga goja dhe keni karies të shpeshtë? Mund të jetë diabet.

   Ekspozimi ndaj temperaturave tepër të larta shkakton dy probleme në dukje të ngjashme. Bëhet fjalë për goditjen e diellit dhe lodhjen

Mos i hidhni asnjëherë lëvozhgët e vezëve, pasi është një burim i pasur i mineraleve.

Femrat koreane kanë gjithmonë këshilla për të dhënë për sa i përket kujdesin për fytyrën.

A keni menduar ndonjëherë pse gratë japoneze kanë gjithmonë lëkurë të bukur, pavarësisht moshës?

   Plazhet dhe pishinat janë vendet ideale për t’u shpëtuar ditëve të nxehta.

Ankthi është i trashëgueshëm, mund të transmetohet nga prindërit te fëmijët.

   Pijet e gazuara pa sheqer kanë sheqerna artificiale si aspartame që janë të lidhura ngushtë me obezitetin dhe diabetin.

Pas dyqaneve të marijuanës është radha e qendrave estetike që duket se po shfrytëzojnë benefitet e bimës për të pasur një lëkurë perfekte