Çfarë i ndodh organizmit kur hani panxhar

Postuar: 04/05/2018 - 10:48

Panxhari ka një potencial të fortë për të ulur tensionin e gjakut. Foto: Flickr

Panxhari është një nga perimet më të shijshme dhe më të shëndetshme të nëntokës.

Ai ka vendin e tij në podiumin e ushqimeve më të shëndetshme për organizmin.

Panxhari është i pasur me vitamina të kompleksit B, hekur, mangan, bakër, magnez dhe kalium.

A e dini çfarë ndodh me organizmin nëse hani panxhar çdo ditë? Lexoni më poshtë vlerat e renditura nga AgroWeb.org.

Panxhar për përmirësimin e tensionit të gjakut

Panxhari është i pasur me nitrat që konvertohet në një përbërës të nevojshëm për enët e gjakut.

Falë këtij përbërësi, enët e gjakut kthehen në një rrugë pa pengesa për oksigjenin, që nënkupton një qarkullim më të mirë të gjakut dhe tension të ulët.

Studimet kanë zbuluar se njerëzit që pijnë një gotë lëng panxhari pësojnë ulje të tensionit sistolik të gjakut me 4 deri në 5 pikë.

Rreziku i sëmundjeve të zemrës ulet ndjeshëm

Panxhari ka një potencial të fortë për të ulur tensionin e gjakut.

Ai është i pasur me betainë dhe folat që së bashku mbrojnë enët e gjakut nga dëmtime të ndryshme që mund të ndodhin çdo ditë.

Në këtë mënyrë, rreziku i shfaqjes së sëmundjeve të zemrës pakësohet ndjeshëm.

Gjallëria mendore dhe fizike

Shumë atletë dhe sportistë nuk i ndahen panxharit, sepse falë tij kanë një performancë më të mirë në aktivitetin sportiv.

Studimet kanë konfirmuar se ciklistët që pinë lëng panxhari rregullisht mund të pedalojnë 15% më shumë se të tjerët.

Truri funksionon më mirë

Substancat mirëbërëse të panxharit zgjerojnë enët e gjakut dhe përmirësojnë sasinë e tij që arrin në tru.

Kjo është shumë e rëndësishme me kalimin e moshës.

Mos hezitoni të konsumoni më shumë panxhar nëse dëshironi të përmirësoni shëndetin e trurit.

Mjaftojnë vetëm dy ditë dhe qarkullimi i gjakut në pjesën ballore të trurit, që është përgjegjësse për përqendrimin, organizmin, vëmendjen e të tjerë, përmirësohet ndjeshëm.

Mëlçia çlirohet nga toksinat

Mëlçia ka një punë të rëndë.

Ajo duhet të pastrojë gjakun dhe të detoksifikojë trupin.

Ju mund të zbusni këtë barrë të rëndë duke ngrënë panxhar çdo ditë.

Amino acidet e panxharit parandalojnë akumulimin e yndyrës në mëlçi.

Studimet thonë se substancat e panxharit përmirësojnë funksionin e mëlçisë dhe ulin kolesterolin e keq./AgroWeb.org

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Konsumimi vajit të peshkut omega-3 shpesh shpjegohet si një mënyrë e thjeshtë për të mbrojtur zemrën tuaj, por nuk ndihmon në parandalimi

Një nga ironitë më të mëdha në këtë botë është se ndonëse oksigjeni është një nga elementët më të bollshëm të kësaj toke, miliona njerëz

   Stina e shumëpritur e verës kërkon një vëmendje më të madhe për kujdesin ndaj shëndetit.

Sipas një studimi të bërë nga Universiteti i Cambridge në Angli, genet ndikojnë në vetminë dhe socializimin e një personi.

Duket se disa gjëra të cilat në përditshmëri nuk u kushtojmë aspak vëmendje nga ana shëndetësore, mund të rezultojnë fatale për ne.

   Me rritjen e temperaturave, freskinë e gjejmë tek pijet dhe lëngjet e ftohta.

Shumë njerëz që e vendosin kuletën në xhepin e pasmë të tyre por mjekët japin edhe arsye të tjera përse nuk duhet të mbahet kuleta në xhe

Anemia është një sëmundje që shkaktohet nga mungesa e hekurit ose si shenjë shoqëruese e një problemi tjetër shëndetësor.

Pema e frutit të bananes po rrezikon zhdukjen.

'Konsumimi i arrave rregullisht mund të përmirësojë spermën tek meshkujt', sipas një studimi.