Pija e shijshme që ju jep energji gjatë gjithë ditës

Postuar: 09/09/2017 - 11:22

Mëngjeset më të mira fillojnë me një pije energjike prej xhenxhefilit, limonit dhe shafranit të Indisë.

Pse është kjo pije aq e fuqishme?

E pra, le të fillojmë me lëngun e limonit. Ky lëng i jep një nxitje metabolizmit tonë.

Xhenxhefili ka vetitë anti-inflamatore të mahnitshme, efektin anti-plakje dhe mund t’ju ndihmojë të hiqni shpejt kilogramët shtesë.

Shafrani i Indisë është një erezë e dobishme shëndetësore dhe ka efekt anti-plakje poashtu.

Ju mund të përgatitni paraprakisht këtë lëng, ta ftohni dhe më pas ta keni gati për mëngjes.

Përbërësit

  • 3 limonë (2 të qëruar, 1 me lëvore)
  • Një pjesë të xhenxhefilit
  • 1 deri në 2 lugë gjelle pluhur shafrani të Indisë
  • 1 gotë ujë

Përgatitja:

Vendosni të gjithë përbërësit në mikser, përzieni mirë dhe vendoseni këtë lëng në mbajtësen e akujve në ngrirje.

Kur të ngrihen, largoni nga mbajtësja e akujt dhe lëreni sërish në ngrirje.

Çdo mëngjes merreni një kub nga ky lëng dhe vendoseni atë në një gotë me ujë të nxehtë. Përzieni për 30 sekonda dhe më pas konsumojeni.

Shijojeni këtë pije që ju jep energji gjatë gjithë ditës dhe ju bën të ndiheni të freskët dhe në formë shumë të mirë. /klankosova

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Edhe pse apendiciti (inflamacion i apendiksit) është më pak i zakonshëm, rreth 5% e popullsisë përfundojnë me të, dhe nëse bëni pjesë tek

Imunoterapia është një nga mënyrat më të reja me të cilën mjekësia po përpiqet të luftojë kancerin.

   Mediet britanike japin alarmin për afrimin e gripit të frikshëm australian, që do të jetë sipas tyre më i keqi në 50 vite.

Kjo është një pyetje që e gjen më shumë përgjigjen te preferenca personale, theksojnë specialistët, por ajo me të cilën një pjesë e mirë

   Nëse jeni të shqetësuara nga rënia e flokëve, ndryshoni dietën tuaj dhe gjithçka do të shkojë mirë.

Simptomat e sheqerit të lartë në gjak ndikojnë në vizion të dobët, verbëri, dëme nervore, sëmundje të veshkave dhe zemres.

Secila femër dëshiron që të ketë flokë të bukura.

Plakja është një proces që askush nuk mund ta shmangë, por ekzistojnë mënyra për ta parandaluar që të mos jetë shumë e dukshme.

Nëse shikoni një shirit të zi mbi thoin e gishtit tuaj, bëni mirë mos ta injoroni këtë shenjë por të shkoni te mjeku.

Sherbela është disi e sigurt kur përdoret në ushqime.