Dita e parë e shkollës, Durrësi zbukurohet nga zërat e fëmijëve (VIDEO)

Postuar: 11/09/2017 - 13:52

Dita e parë e shkollës, për të gjithë fëmijët e të gjitha moshave nis me emocion të veçantë.

Atmosfera që krijohet është e veçantë në çdo shkollë. Fëmijët nga çdo shtëpi derdhen në rrugë me tufa me lule për mësuesit e tyre.

Emocioni më i madh u takon fëmijëve të klasës së parë, atyre që për herë të parë shkojnë në shkollë. Dërgimi i fëmijëve në shkollë është emocion i madh, por edhe përgjegjësi më e madhe për prindërit e tyre.

Këtë mëngjes, rrugët e Durrësit janë zbukuruar me zërat e mijëra fëmijëve që u janë drejtuar dyerve të shkollave të tyre. 

Ndjekim pamjet pa koment në këtë ditë të parë të fillim vitit arsimor 2017- 2018, të filmuara në Durrës nga operatori i “DurrësLajm”.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kejsi Prizrendi është vogëlushja nëntë vjeçare nga Durrësi që është prekur nga sindroma “Xhonson”, një sëmundje shumë e rrallë, e cila kë

Pensionsitët por edhe të gjithë të siguruarit presupozohet që nga mjeku i familjes me një rekomandim të tij, t’i drejtohen mjekut special

   Fiks Fare lëshoi sot për të disatën herë alarmin për rrezikun e infeksioneve që mund të marrin pacientët në sallat e operacionit në di

   Një databazë që do të menaxhohet nga Shërbimi Veterinar, do t’u japë mundësi autoriteteve të monitorojnë të gjithë qentë shtëpiake në

Mjekët okulistë në Durrës kanë dhënë alarmin përsa i përket problemeve me sytë e fëmijëve kryesisht të moshës nga tre deri në shtatë vjeç

   Histori tronditëse ka qenë ajo e rrëfyer nga një grua e rrëmbyer për t’u trafikuar për organe dhe më pas e shitur tek një familje kurd

   Zinxhiri i hallkave për të patur një mish të sigurt në vendin tonë nuk funksionon.

Zërat qytetarë dhe kurajoja civile janë ato që më së shumti i mungojnë qytetit të Durrësit.

Vreshti “DUKA” shtrihet në kodrat e Ishmit, midis pyllit dhe me drejtim jugor. Poshtë këmbëve të kodrave zgjatet Adriatiku.

   Emisioni “Fiks Fare” ka denoncuar mbrëmjen e së premtes indiferencën e disa institucioneve shtetërore, që kanë lënë në mëshirë të fati