Nis pastrimi i dherave në Currila. Dako angazhon 4 drejtori për rikthimin e normalitetit në zonë (VIDEO)

Postuar: 26/03/2018 - 17:30

   Nis pastrimi i njërit krah të rrugës së Currilave, i zënë prej ditësh nga masivi i dherave dhe argjilës që u shkëput nga faqja e kodrës, si pasojë e reshjeve të javës së kaluar.

10 automjete dhe fadroma të drejtorive në varësi të bashkisë Durrës janë angazhuar prej mëse një ore për zhbllokimin e rrugës.

Aksioni ka nisur me urdhër të kryebashkiakut Vangjush Dako dhe po zbatohet në terren nga punonjësit e UKD,-së, ndërmarrjes së Pastrim Gjelbërimit, asaj të Rrugëve dhe Policisë Bashkiake.

Siç duket nga pamjet filmike dhe fotot që sjell DurrësLajm mjetet e rënda janë duke larguar dherat për të rikthyer normalitetin në këtë zonë që është njëra nga më të preferuarat nga qytetarët durrsakë për të pirë një kafe apo konsumuar një drekë apo darkë buzë detit.

Rrëshqitjet e dherave e kishin bërë prej disa ditësh thuajse të pakalueshëm njërin krah të këtij aksi.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Përveç pensionit bazë, të moshuarit marrin edhe kompensime.

   Velipoja ka mbetur e gjitha në errësirë mbrëmjen e sotme për shkak të mungesës së rrymës elektrike.  

Një vendim i qeverisë shqiptare detyron tashmë Operatorët e Biznesit Ushqimor që të deklarojnë në etiketën e mallrave, vlerat ushqimore d

Një nga rrugët e qytezës së Sukthit do të mbajë emrin "Syrja Hako".

   Në plazhin e Darzezës pushuesit nuk helmohen nga ushqimet, por rreziku vjen nga deti dhe ajri.

   Djathi me niseshte nuk është thjesht një mashtrim që na kushton para, por edhe shëndetin.

84-vjeçarja Klara Merlika ka rrëfyer në emisionin "Studio e Hapur" në News24, 45 vitet e saj në internim si dhe peripecitë që i është das

   Një nga plazhet që po i le të kënaqur pushuesit është ai i Tales në Lezhë.

Ish-trupa e estradës, regjisori Haxhi Rama artist i merituar, aktorët Aishe Stari, Roland Koca, artistë të merituar, janë mbledhur brenda

"Do e takoja sot në 11 të paraditës për të bërë humor e për të folur ashtu siç bëjmë ne, por Fadili na la."