Nis shkolla, 33 mijë nxënës ulen për herë të parë në banka

Postuar: 11/09/2017 - 08:00

Mbi 495 mijë nxënës në të gjithë Shqipërinë sot nisin vitin e ri shkollor 2017-2018.

Rreth 33 mijë prej tyre janë vogëlushë që do të përjetojnë emocionet e uljes për herë të parë në bankat e shkollës.

Sipas Udhëzimit të Ministrisë së Arsimit, shkolla fillon më 11 shtator dhe përfundon më 2 qershor 2018 për arsimin fillor, dhe më 14 qershor për shkollat e mesme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   “Më rreh gruaja! Ka një vit e gjysëm që më ka përzënë nga shtëpia, ku jeton me dy djemtë.

Me akuza për skandale seksuale brenda familjes, që nga dhuna tek tradhtia bashkëshortore e deri tek sherret pas divorcit, të dy ish-bashk

   Këtë të dielë Anxhelina nga Lezha ka qenë pjesë e “E diela Shqiptare” në Tv Klan, ku ka ndarë me publikun historinë e saj.

   Mes vrapuesve në Maratonën e Tiranës ishte dhe ish-kapiteni i Kombëtares sonë të Futbollit, Lorik Cana, i cili na udhëhoqi drejt Kampi

Nën kujdesin e Bashkisë së Tiranës dhe Federatës Shqiptare të Atletikës, më shumë se 2500 vrapues nga 40 vende të ndryshme të botës po vr

Një histori e ngjashme me shumë të tjera ndoshta që nuk janë bërë publike. Sherri mes dy bashkëshortëve vijon edhe pas divorcit.

Shtetet e Bashkuara kanë hapur aplikimet për të gjithë ata që duan të vazhdojnë studimet në një prej universiteteve amerikane.

18% e shqiptarëve të punësuar, punojnë ose mbi 48 orë në javë, ose part-time, pra nën 30 orë, thotë Organizata Botërore e Punës, në rapor

Gjysma e shqiptarëve po marrin në konsideratë që të largohen dhe të punojnë jashtë vendit.