“Njeriut, përveç fatit, i duhet edhe arsimimi i duhur për të ecur në jetë”

Postuar: 12/06/2018 - 11:38

*Histori suksesi  nga Universiteti Ndërkombëtar në Strugë

Me diplomimin në Universitetin Ndërkombëtar të Strugës nisi edhe karriera e Klodiana Nogut.

Me përfundimin e studimeve, Nogu thotë se “mu dha mundësia që unë fillimisht të punësohem në Zyrën Arsimore në Librazhd si Juriste, ku punova afër dy vite, e që ishte një eksperiencë e vlefshme për mua. Në mars të vitit 2015 aplikoj dhe bëhem pjesë e administratës së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Tiranë, Inspektore në Drejtorinë e Komisioneve Zgjedhore. Pozicion pune që kërkon shumë angazhim, përgjegjësi dhe korrektësi, ku punoj edhe aktualisht”.

Njeriut në jetë sigurisht që i duhet dhe fat në rrugën e karrierës së tij, - thotë Nogu, - por përveç fatit, sigurisht i duhet dhe arsimimi i duhur për t’u integruar dhe për të ecur në jetë.

E lumtur që ka qenë studente e Universitetit Ndërkombëtar në Strugë, Klodiana Nogu thotë se këtë arsimim e ka fituar falë një stafi të mrekullueshëm akademik.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një nga rrugët e qytezës së Sukthit do të mbajë emrin "Syrja Hako".

   Në plazhin e Darzezës pushuesit nuk helmohen nga ushqimet, por rreziku vjen nga deti dhe ajri.

   Djathi me niseshte nuk është thjesht një mashtrim që na kushton para, por edhe shëndetin.

84-vjeçarja Klara Merlika ka rrëfyer në emisionin "Studio e Hapur" në News24, 45 vitet e saj në internim si dhe peripecitë që i është das

   Një nga plazhet që po i le të kënaqur pushuesit është ai i Tales në Lezhë.

Ish-trupa e estradës, regjisori Haxhi Rama artist i merituar, aktorët Aishe Stari, Roland Koca, artistë të merituar, janë mbledhur brenda

"Do e takoja sot në 11 të paraditës për të bërë humor e për të folur ashtu siç bëjmë ne, por Fadili na la."

Këtë të hënë, universiteti “Aleksandër Moisiu” Durrës (UAMD) nënshkroi një Marrëveshje Bashkëpunimi me qendrën “Gratë në shërbimin publik

Vetëvrasja është një nga fenomenet më të dhimbshme të shoqërisë dhe gjerësisht i përhapur.

Punonjësit shqiptarë kanë preferencat e tyre dhe nuk janë shumë indiferentë nëse kanë mbi krye një mashkull apo një femër.