Pallati nën baltë, banorët tentojnë të futen me forcë brenda

Postuar: 05/02/2018 - 19:41

   Kanë dalë në protestë mbrëmjen e sotme banorët e pallatit në Gjirokastër që rrezikon për tu shembur.

Edhe pse Bashkia e Gjirokastrës ka vendosur që ata të strehohen në banesa sociale derisa të zgjidhet ky problem, banorët janë shprehur të pakënaqur për këtë lloji zgjidhje.

Ata kanë tentuar që të futen në pallat, por nuk janë lejuar nga policia e rendit dhe ajo bashkiak, pasi kanë marrë urdhër nga kryetarja e Bashkisë së Gjirokastrës Zamira Rami.

Rami ka kërkuar ndërhyrjen e qeverisë për zgjedhjen e këtij problemi, por ende nuk është bërë e mundur që të ndërhyhet për një zgjidhje përfundimtare lidhur strehimin e banorëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Projekti i parkimit me pagesë në rrugët e sheshet e qytetit, nga sot shtrihet edhe në zonën B.

Era e fortë ka shkaktuar një sërë dëmesh materialesh në qytetin bregdetar të Vlorës.

   Fondi i pagave për punonjësit e Bashkisë së Tiranës është rritur ndjeshëm nga viti në vit, siç raportojnë Drejtoria e Financave.

   Duke nisur nga dita e nesërme, parkimi do të bëhet me pagesë në 10 rrugë të Zonës B në kryeqytet.

   Carmine, një ish-zejtar italian, tashmë në pension, ishte prej kohësh në kërkim të një vendi ku të kalonte në qetësi pleqërinë.

   Dita e Verës, ka bërë bashkë fondacionin “Zëri i mjerimit” dhe shoqatën “Jetimët në fokus” në Durrës, të cilat sot kanë zgjedhur të sh

   Rreth 48.374 punëdhënës janë regjistruar në faqen zyrtare të Shërbimit Kombëtar të Punësimit, ku dhe kanë publikuar vendet e lira të p

Gëzimi, babai i cili nga pamundësia ekonomike që të kujdesej për to, i kishte dërguar fëmijët në jetimore me idenë që do të kishin një je

Kryeministri Edi Rama pezullon përkohësisht njohjen e të drejtës mbi pronën për ata që përfituan tokë nga ligji i famshëm 7501.

Të gjithë shqiptarët sot festojnë Ditën e Verës, një feste e lashtë pagane.