Shikoni në çfarë stresi e paranoje i fut puna në “call center” punëtorët (VIDEO)

Postuar: 08/02/2018 - 20:39

   “Call center” në Shqipëri janë burimi kryesor i punësimit të të rinjve, përfshirë edhe studentët, që janë të tërhequr nga pagesat e larta dhe oraret fleksibël.

Por pavarësisht kësaj të mire që ato kanë sjellë, ka edhe anë negative. Sigurisht që puna në “call center” është e lodhshme për veshët, duke qenë se do mbash për disa orë kufjet në vesh, e gjithashtu edhe për zërin ku do bërtasësh në telefon.

“JOQ” ka publikuar një video ku shfaq disa njerëz teksa janë në orarin e punës në një “call center”. Njëri prej punonjësve në një moment ngre lart karriken ku supozohet të punojë, ndërkohë që biseda duket e tensionuar.

“Pershendetje JOQ, shikoni pak se ne cfare stresi e paranoje i fut puna ne Call Center punetoret e shkrete. Kjo video eshte bere ne Tirane. Anonim te lutem”, shkruan personi qe ka dërguar pamjet.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mekja 15-vjeçare u bë nënë me djalë. Dhimbjet e lindjes e kapën në lulishten pranë pallatit të kulturës në Durrës.

Banorë të Fermë Xhafzotaj, kanë protestuar për një orë mëngjesin e sotëm duke bllokuar rrugën nacionale Durrës-Shijak, pas thir

Të gjithë qytetarët e Shqipërisë e mbajnë mend, para një muaji kur zjarrfikësit e Durrësit evakuuan 600 fëmijë të shkollës "Met Hasa" në

Universiteti “Aleksandër Moisiu” (UAMD) dhe Aleanca Franceze Durrës (AFD) nënshkruan këtë të mërkurë më 18 prill, një Marrëveshje Bashkëp

   Një vajzë 4-vjeçare shqiptare është mbytur një ditë më parë në pishinën e një hoteli në Naxos të Greqisë.

   Ndryshimet në kurrikulat shkollore do të çojnë edhe në ndryshime të maturës shtetërore.

   Moria e pikave të lojërave të fatit dhe basteve sportive kudo nëpër qytet, po dhe fare pranë shkollave është kthyer në shqetësim edhe

Kanë kaluar rreth 6 muaj nga ngjarja e rëndë që tronditi Pogradecin, ku 55-vjeçari Ligor Biba u arrestua nga policia për përdhunimin dhe

Nxënësit shqiptarë janë më të prirur të studiojnë jashtë në krahasim me të gjithë studentët e tjerë në Ballkan, Europën Qendrore e Lindor

   Prej javësh, gjendja në spitalin e Durrësit përsa i përket furnizimit me barna është për të vënë ulërimën.