Basketboll Meshkuj/Tirana fitore dramatike ndaj Teutës

Postuar: 12/03/2018 - 15:15

Java e 14-të e Superligës në basketboll për meshkuj ka dhuruar mjaft surpriza në fushë, me Tiranën që fitoi 79-77 ndaj Teutës në Durrës në një ndeshje dramatike, ku përballë njëra-tjetrës ishin dy ekipet më të mira në kampionat.

Një ndeshje me rivalitet dhe emocione deri në fund, me durrsakët që kërkuan të ndalnin për herë të parë këtë sezon bardheblutë, por pa sukses.

Tirana ishte në përgjithësi në avantazh, por asnjëherë pa u shkëputur ndjeshëm, ndaj dhe Teuta tentoi deri në fund të fitonte dhe iu afrua asaj. Loja ishte me luhatje nga të dyja ekipet e shpesh niveli la për të dëshiruar, por jo emocione.

Në momentet vendimtare vendasit gabuan dhe u iku suksesi nga duart, ndërsa Tirana arriti të marrë një fitore të rëndësishme, duke shkuar në +3 pikë në renditje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Lojtari më i mirë i këtij Botërori, si dhe më i miri për kroatët, Luka Modriç, është shprehur i zhgënjyer pas ndeshjes, por në fund de

   Franca u shpall kampione e botës pasi mundi 4-2 Kroacinë në ndeshjen finale të Rusi 2018.

   Për herë të parë në histori, Kroacia doli në finalen e Botërorit, por e humbi atë me rezultatin 4-2 me Francën.

   E gjihe Franca eshte në festë, pasi ekipi përfaqësues u shpall kampion bote, duke mundur në finalen e Rusi 2018 Kroacinë me rezultatin

   Franca ja ka dalë që të fitojë ‘luftën’ në Rusi, duke u bërë për herë të dytë ‘pronare’ e Kupën e Botës në Futboll.

   Marko van Basten ka kritikuar ashpër sulmuesin e Brazilit Nejmar, duke thënë se për shkak të sjelljes së tij në ndeshjet  e Kupës së B

   Për herë të parë në historinë e kombëtares belge ata mundën të renditeshin të tretët në një kupë botë pasi arritën të mposhtin në fina

   Pavarësisht konfirmimeve që erdhën mesjavën e kaluar, Jose Sampaoli nuk do të jetë më trajner i Argjentinës.

   Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis zbuloi një një prapaskenë shumë interesante, paraditen e sotme.

   Dajan Shehi është rikthyer te Teuta, por nuk do të luajë sërish me durrsakët, pasi është vendosur që të huazohet.