Arbitri që “mbylli” karrierën për 500 euro

Postuar: 10/07/2018 - 15:05

Arbitri Aden Marwa përjashtohet përjetë nga të gjitha aktivitetet futbollistike.

Konfederata Afrikane e Futbollit konfirmoi dënimin për arbitrin kenian që përpara disa javësh u kap teksa merrte një ryshfet prej 500 eurosh.

Ishte një gazetar i BBC ai që e demaskoi arbitrin teksa ishte paraqitur si një drejtues i Federatës Ganeze dhe korruptoi arbitrin me këtë shifër.

Marwa nuk u mendua dy herë, por e pranoi ta merrte ryshfetin, një veprim që i kushtoi shtrenjtë.

Përpara një muaji FIFA e kishte përzgjedhur Aden Marwan si një prej arbitrave që do të gjykonte në Botërorin e Rusisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   U tha se kampioni i botës në Formula 1, Michael Schumacher do të zhvendosej në Spanjë për të vazhduar mjekimin.

   Kampionati italian “Serie A” ka nisur të ndiejë efektin Cristiano Roanldo, duke bërë gjithashtu një hap më tej përpara drejt rikthimit

Pas shembjes së urës Morandi në Xhenoa, e cila shkaktoi dhe 38 viktima, 15 të plagosur dhe të paktën 10 të humbur, liga italiane e futbol

Shtatë herë kampioni i botës në Formula 1, Michael Schumacher do të zhvendoset në Majorka.

Çështja “Modriç” do mbetet e hapur deri të premten në orën 20:00.

Shqipëria në volejboll për meshkuj gjunjëzohet 3-0 nga Portugalia në Grupin D të eliminatoreve të Europianit.

Emilio Butrageno, drejtor i marrëdhënieve institucionale te Reali i Madridit, shuan shpresat e fundit të Interit, për të blerë nga "Los B

Teuta i ka idetë e qarta për sezonin e ri: të aplikojë një futboll argëtues, të mbushë stadiumin dhe në fund të arrijë objektivat.

Marrëdhënia mes trajnerit të Manchester United, Jose Mourinho, dhe mesfushorit francez, Paul Pogba, është më e nderë se kurrë.

   Nis aventura e kombëtareve të volejbollit në eliminatoret e Kampionatit Europian, event ku Shqipëria do të përfaqësohet me të dyja eki