Balotelli mesazh Di Biagios: Në kombëtare do të vija me vrap!

Postuar: 13/03/2018 - 12:17

Mario Balotelli i dërgon një mesazh trajnerit në emergjencë të Italisë Di Biagio, për dy ndeshjet miqësore me Argjentinën dhe Anglinë. Sulmuesi i Nices në kampionatin francez është i gatshëm për të dhënë kontributin e tij në ringritjen e të kaltërve pas eliminimit nga Suedia në play off-in e botërorit.

“Unë e dashuroj kombëtaren dhe do të vija më vrap nëse më thërrasin. Dy trajnerët që nuk më kanë grumbulluar janë Conte, i cili ka patur të drejtë sepse nuk luaja, dhe Ventura, që ka patur arsyet e tij, por që unë nuk i kam kuptuar.”27-vjeçarit i përfundon në verë kontrata me skuadrën franceze, por ende nga Seria A nuk janë shfaqur skuadra të gatshme për ta mirëpritur.

Pyetjes se cili është sekreti i formës së tij, Balotelli iu përgjigj: “Qetësia që kam gjetur në shtëpinë time përkrah një personi të veçantë. Vitet e fundit pata disa probleme fizike që tani i kam kaluar. Po tregoj formë të mirë sepse, e përsëris, kam gjetur qetësinë në shtëpi, ndërsa puna është e njëjtë.”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumica e lojtarëve mund ta ëndërrojnë të veshin fanellën e Barcelonës, por ka dhe nga ata që e refuzojnë.

   Kryefjalë e këtij sezoni në La Liga sërish mbeten ata, ikonat e futbollit botëror, portugezi Ronaldo dhe argjentinasi Messi.

   Lionel Messi po shkëlqen në La Liga dhe Champions, por ndien që tani presionin e Kupës së Botës që po afron, ku Argjentinës së tij i d

Ardit Hila, u shpall lojtari më i mirë i takimit mes Lushnjës dhe Teutës.

Ne kishim vlerësuar ndeshjen në maksimum. Përpos zërave që mund të thonin që ndeshja ishte e lehtë në letër.

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, klubi i Teutës ka reaguar në lidhje me zërat për tolerim në ndeshjen Lushnja-Teuta, duke mohuar k

Trajneri i Vllaznisë, Ernest Gjoka, foli në një konferencë për shtyp para ndeshjes me Kukësin në “Zeqir Ymeri”. Ai foli për sfidën nsaj K

Ish-futbollisti i Kombëtares spanjolle, i Realit të Madridit, Liverpoolit dhe Bayern Munchen, Xabi Alonso rrezikon të shkojë në burg për

Goga Basket është rikthyer në krye të renditjes së Kampionatit Kombëtar të Basketboll për femra, Grupi A, pas ndeshjes së luajtur dhe fit