Debutimi i Ronaldos, bastet kanë filluar se do të jetë me penallti

Postuar: 12/07/2018 - 14:00

Ronaldo te Juventusi ka qenë një lajm që ka zenë faqet e para të gjithë shtypit këto ditë. Pas 9 vitesh suksesi në Madrid ai ka firmosur me bardhezinjtë, dhe pritet që të hënën të bëjë edhe prezantimin zyrtar.

Tifozët juventin presin me padurim që ai të luajë ndeshjen e parë me fanelën bardhezi. Kuotat e basteve janë hapur dhe parashikojnë një debutim me penallti ose karton të kuq.

Që Ronaldo të shënojë 29 gola gjithë sezonin kuotohet me kofiçientin 1.85. Ai që kërkon të rrezikojë mund ta luajë me 4.75 që portugezi të shënojë mbi 36 gola. Një gol në debutim kuotohet me 1.5, i shënuar me kokë 6.5.

E çuditshmja është se një gol me penallti në debutim është vetëm 3.5. Që Ronaldo të marrë karton të kuq në debutim ju do të merrni 50 fishin e lekëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   FIFA bën me dije se është jashtëzakonisht e kënaqur me peroformancën e arbitrave të saj në Kupën e Botës, Rusi 2018, por edhe me siste

   Kroacia nuk mundi të kthehej në shtëpi së bashku me Kupën e Botës, por sërish ecuria e kësaj kombëtareje ishte e jashtëzakonshme në Ru

   Në pushim të finales së Kupës së Botës, trajneri Dider Deshamp filloi t’i jepte një mesazh kyç futbollistëve të Francës.

Pas Kristi Vangjelit i cili mbajti veshur për shumë vite fanellën e Aris në Superligën greke një tjetër futbollist i kombëtares shqiptare

Pas shumë e shumë tratativave më në fund është arritur akordi, Lewis Hamilton ka rinovuar kontratën e tij më Mercedes Benz.

Në fillim të sezonit të kaluar, Luciano Spalleti u vu në krye të Interit dhe arriti ta ngjisë ekipin në Champions League.

Cristiano Ronaldo ishte goditja e verës në merkato.

Kroacia në Kupën e Botës arriti deri në finale ku u mund nga Franca, por nëse kampionët e botës kanë luajtur 7 ndeshje të plota, nënkampi

Skuadra e Teutës vijon përgatitjet për sezonin e ardhshëm nën drejtimin e trajnerit korçar Blendi Shkëmbi dhe ndihmësve të tij.

Pjesëmarrja në Kupën e Botës është një ëndërr për çdo futbollist, që mbi të gjitha vlen lavdi dhe një të ardhme më të mirë, sidomos kur b