Egjipti nuk i rinovon kontratën, Cuper largohet pas Botërorit

Postuar: 20/06/2018 - 14:00

Hector Cuper nuk do të jetë më trajneri i Egjiptit pas Botërorit Rusi 2018-të.

Humbja ndaj Rusisë dhe eliminimi i parakohshëm (nuk është ende nga kompeticioni kanë bërë që drejtuesit e federatës egjiptiane të futbollit të mos i ofrojnë rinovimin e kontratës trajnerit argjentinas i cili do të lërë Egjiptin pas ndeshjes ndaj Arabisë Saudite e cila do të jetë e fundit për të në krye të faraonëve.

Ish-tekniku i Valencias dhe Interit nuk bind më dhe Egjipti pas Botërorit do të kërkojë një trajner të ri.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Vera do të jetë vërtetë e nxehtë për menaxherin e njohur portugez, Jorge Mendes, i cili vetëm sot përmbylli me sukses transferimin e C

Në Argjentinë janë gjithnjë e më të bindur që gjatë gjithë këtyre viteve, listën e përfaqësueses dhe formacionin në fushë nuk e kanë bërë

Teuta zyrtarizoi ndërprerjen e bashkëpunimit me portierin goleador, Shpëtim Moçka, i cili pasi la pas një sezon si protagonist, u largua

   Disa incidente mes policisë dhe tifozëve kanë ndodhur në Paris mbrëmjen e së dielës, gjatë festimeve për Kupën e Botës të fituar nga F

   Cristiano Ronaldo për herë të parë flet para mediave si një lojtar i Juventusit.

   Reali i Madridit është shumë pranë portierit më të mirë të Botërorit Rusi 2018.

   Franca arriti të shpallej kampione e Botës, por me gjithë rekordet që vendosën disa prej protagonistëve francezë, kishte edhe një që m

Një lajm aspak pozitiv që është duke qarkulluar në mediat italiane ka tronditur Serinë A.

Pas Botërorit fantastik që zhvilloi dhe sidomos pas golit në finale duke u bërë lojtari i dytë pas të madhit Pelle që realizon në një fin