Eliminimi i Italisë, shpërthejnë mediat: Të gjithë në shtëpi!

Postuar: 14/11/2017 - 13:01

Shtypi sportiv italian ka qenë shumë i ashpër me në titujt e sotëm pas eliminimit të “të kaltërve” nga Suedia në fazën play off të Botërorit.

Për Gazzetta Dello Sport ky është: “Fundi, Italia pa Botëror pas 60 vitesh”.

Edhe më kritik titulli i Corriere Dello Sport “Të gjithë jashtë”.

Tutto Sport gjithashtu nuk kursehet ndaj kombëtares: “Të gjithë në shtëpi”.

Në Spanja As shkruan në ballinë: “Italia nuk do të shkojë në Botëror”.

Ndërsa Marca: “Një Botëror pa Italinë”.

Bild Online gjithashtu si lajm të parë ofron eliminimin e “të kaltërve: “Italia jashtë!”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në kampionatin amerikan të basketbollit është shënuar një sherr me grushta në ndeshjen Orlando Magic-Minnesotta Timberwolves.

Ish presidenti i Real Madridit, Ramon Calderon, ka hedhur edhe ai hipotezat e veta me fatin e sezonit të ardhshëm për Realin e Madridit.

Këtë vit, dy gara të reja i shtohen kalendarit të Formula 1: Franca me pistën “Paul Ricard” dhe Gjermania me Hockenheim.

Ai është një emision i njohur për surprizat ironike që gazetarët e tij u bëjnë të ftuarve apo personave të caktuar që bëhen protagonistë

Një tifoz i Atleticos së Madridit është qëlluar me thikë, para fillimit të sfidës mes vendasve dhe Sevillas, të vlefshme për Kupën e Span

Barcelona ka bërë zyrtare ditën e sotme rinovimin me mbrojtësin Gerard Pike, përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit.

Ergys Kaçe është vetëm një firmë larg Panathinaikosit.

Trajneri i Teutës, Stavri Nica, foli pas fitores 0-1 kundër ekipit të Osmaniesporit, duke vlerësuar skuadrën e tij për paraqitjen.