“Finalja” e sezonit, rikthehet “shpresa” e vetme për sulmin e Teutës

Postuar: 12/02/2018 - 13:52

Ka një lajm të mirë nga infermieria për skuadrën e Teutës. Për ndeshjen me Vllazninë, e cila konsiderohet si “finalja” e sezonit për fatin e të dyja ekipeve, do të rikthehet boshnjaku Dediç.

Ai ka munguar gjatë kësaj kohe për shkak të një operacioni në apendicit, por e ka lënë pas atë dhe është gati të zbresë në fushën e lojës.

Durrsakët kanë vuajtur shumë në sulm dhe rikthimi i tij është shpresa e vetme për t’u rikthyer te rezultatet pozitive.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Besir Ramadani i Shkupit dhe dy futbollistët e Shkëndijës, Omar Imeri dhe Arbin Zejnullai do të përfaqësojnë Shqipërinë.

   Si një maratonomake e vërtetë, Volha Mazuronak fitoi garën e saj të parë në këtë disiplinë në Kampionatin Europian të Shumësportëshit,

   Luka Modriç ka udhëtuar për në Talin me Realin e Madridit, ku do të marrë pjesë në ndeshjen e Superkupës së Europës, ndaj Atletikos, p

   Trofeu “Pascucci” ka zbuluar se kush do të jetë kapiteni i ri i Teutës.

   Dario Skuderi ishte një lojtar i panjohur deri dy vite më parë, kur në shtatorin e 2016-ës pësoi një dëmtim horror gjatë një ndeshje m

   Një episod mjaft i çuditshëm është regjistruar në Kategorinë e Dytë të Polonisë, në ndeshjen GKS Jastrzebie-Chojniczanka, e cila përfu

   Sulmuesi senegalez Keita Balde Diao ka mbërritur mbrëmjen e të dielës në Milano, me makinën personale nga Principata e Monacos, ku edh

Kimi Raikkonen është shumë pranë rinovimit të kontratës me Ferrarin.

Plot 12 të vdekur dhe 30 të plagosur, ky është bilanci i aksidentit rrugor që përfshiu një autobus me tifozë të ekipit ekuadorian të Barc

Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, u shpreh i lumtur për superkupën, por në përgjithësi pati edhe nga një koment për shumë tema.