Hodhën euro në fushën e lojës, UEFA shpërblen tifozët e Bayernit të Mynihut

Postuar: 13/02/2018 - 13:59

Tifozët e Bayern Mynchen u bënë protagonistë në takimin kundër Anderlecht në fazën e grupeve të “Champions League” pasi hodhën euro në fushën e lojës në shenjë proteste ndaj çmimeve të biletave të vendosura nga klubi belg.

Anderlecht kishte abuzuar duke vendosur çmimin 100 euro për biletë dhe si pasojë edhe e reagimeve të tifozëve Bayern Mynche-n, UEFA ka vendosur ta dënojë.

Institucioni më i rëndësishëm i futbollit në Europë, ka dënuar klubin e Andërlecht për t’i rikthyer tifozëve mesatarisht 30 euro për biletë nga përfitimet e marra gjatë atij takimi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Luhet në dy ditë, të dielën dhe të hënën java e 26-të e Kategorisë Superiore me futbollin që kthehet vetëm pak ditë pas turnit ndërjavor

Barazimi i fundit me Skënderbeun ishte paksa i dhimbshëm për Teutën që u ndëshkua vetëm në fund nga ana e korçarëve.

Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti i fazëz çerekfinale të Ligës së Europës, ku janë përcaktuar edhe 4 çiftet.

Përcaktohen 4 çiftet çerekfinaliste të UEFA Champions League nga shorti i hedhur në Nyon Zvicrës.

Cristian Panucci bëri publike listën e futbollistëve që do të grumbullojë për miqësoren me Norvegjinë, që do të zhvillohet më 26 mars në

Pas vdekjes së papritur të kapitenit të tyre, Davide Astori, drejtuesit e Fiorentinës janë duke menduar futbollistin e ri, i cili do të z

Teuta mori një pikë me vlera kundër Skënderbeut, megjithatë për mënyrën se si shkoi ndeshja, ky barazim konsiderohet si humbje për “Djemt

UEFA ka përditësuar ditën e sotme edhe renditjen e klubeve në nivel ndërkombëtar, ku në 2 vendet e para ndodhen skuadrat spanjolle.Rendit

Para fillimit të ndeshjes së vlefshme për Europa League, tifozët e Marseille janë përplasur me forcat e sigurisë, duke lënë të plagosur e

Për herë të parë do të ketë vetëm skuadra nga katër ligat kryesore europiane të futbollit në çerekfinale të Ligës së Kampioneve.