Lallana tregon gishtat e ngrirë të këmbëve

Postuar: 12/02/2018 - 15:11

Këto ditë, i ftohti ka pushtuar disa vende evropiane dhe futbollistët po e ndjejnë në këmbët e tyre efektin e temperaturave tejet të ulëta.

Pas ndeshjes Southampton-Liverpool, njëri prej lojtarëve të “Reds” postoi në Instagram një foto ku tregonte se si i kishin ngrirë gishtat e këmbëve.

Mesfushori anglez, i cili u fut në lojë në 10 minutat e fundit të takimit që skuadra e tij fitoi 2-0, u kërkoi mendim tifozëve se çfarë të bënte për t’i “shkrirë” gishtat.

“Keni ndonjë sugjerim për shkrirjen e këmbëve”, shkroi Lallana.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sergio Ramos hyn në histori si futbollisti që është ndëshkuar me më shumë kartonë të verdhë në La Liga.

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar nderoi 10 sportistët e vitit në në një ceremoni të ditës së djeshme.

Në Iran ka ligje të rrepta për femrat, qoftë edhe për të parë një ndeshje futbolli në stadium.

Ish mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Renato Arapi ka marrë një fanellë nga ylli brazilian i PSG-së, Neymar Jr.Renato Arapi prej pothuaj

Humbja me Vllazninë në “Loro Boriçi” duket se hapi “plagët” e vjetra të Teutës.

Për tifozët kundërshtarë në futbollin italian, Juventusi është një skuadër që nuk do të pastrohet asnjëherë nga njolla e trukimeve, sidom

Mbrojtësi i Vijarealit, Ruben Semedo, është arrestuar nga policia pas një incidenti të dhunshëm brenda shtëpisë së tij, brenda së cilës t

Reali i Madridit dhe Barcelona e kanë parë emrin e tyre mes skuadrave që janë përfshirë në listën e ndeshjeve të trukuara, por fatmirësis

Në javët e fundit nuk kanë qenë të pakta zërat që e largojnë teknikun italian të Chelsea nga Londra, kjo edhe për shkak të rezultateve jo

Në kulmin e debatit mbi shitjen e Milanit, është përfshirë për të thënë fjalën e tij edhe Silvio Berlusconi, ish-president i kuqezinjve,