Lëkundet pankina e Zidan, Perez thërret Lëvin te Reali

Postuar: 12/01/2018 - 14:45

E di që nuk do të jem në stolin e Realit të Madridit deri në vitin 2020. "Ndoshta ishte një batutë, ndoshta ishte një e vërtetë e madhe e fshehur nën një deklaratë të një Zinedin Zidani jo shumë të kënaqur, pas barazimit 2-2 me Numancian në Kupën e Mbretit, që gjithsesi, i solli kualifikimin galaktikëve".

Fakti që kampionët e botës duken pak të uritur pasi fituan gjithçka për dy vite me radhë, ka ngritur zëra të fortë se e ardhmja e tij te Reali i Madridit është e firmosur. E përditshmja katalanase "Sport" ka nënvizuar dje se tashmë mes trajnerit francez dhe presidentit Florentino Perez, marrëdhënia është në ngricë totale.

Paraqitjet e dobëta në kampionat e kanë nervozuar shumë numrin një, sepse pavarësisht faktit se në Champions janë kualifikuar për në 1/8-at, së fundmi, duket qartë që skuadra nuk po e ndjek më trajnerin e saj.

Për këtë arsye, në selinë e Realit kanë nisur bisedimet për të gjetur pasuesin e tij dhe emri më i kuotuar është ai i Joakim Lëvit. Trajneri i përfaqësueses së Gjermanisë është profili që Florentino Perez kërkon të ketë në stolin e skuadrës. Edhe pse Lëv ka një kontratë me Federatën Gjermane të Futbollit deri në vitin 2020, pa dyshim që kjo marrëveshje do të rishikohet edhe njëherë, duke parë sesi do të shkojë Botërori në Rusi.Fundja, edhe pse Joakim Lëv ndihet si një mbret në stolin e Gjermanisë, është po kaq e qartë se ftesa nga Reali i Madridit të vjen një herë në jetë dhe pa dyshim që një aventurë në "Olimpin" e klubeve europiane, do ta bënte gati perfekte karrierën e trajnerit gjerman.

Por, nëse Joakim Lëv do të ketë guximin që të refuzojë stolin e Realit të Madridit, emri i dytë në listën e presidentit Perez, është ai i Mauricio Poçetinos. Strategu i Totenhemit është një figure serioze, por ndoshta pas këtij emri mund të fshihet një dopio tratativë, për të sjellë edhe sulmuesin Herri Kejn në Madrid.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Duke parë situatën rreth presidentit kinez dhe falimentimin e kompanisë së tij “Jie Ande”, këshilli administrativ i Milanit i ka kërkuar

Të gjithë në ndjekje të Lewis Hamilton edhe në sezonin e ri të Formula 1.

Pas skandalit të Romela Begaj, peshëngritja shqiptare goditet nga një tjetër skandal. Evangjeli Veli ka dalë pozitive në testet anti-dopi

Jose Mourinho po konsideron një ofertë për Neymarin me një shifër rekord botëror prej 260 milionë paundë, ndoshta duke dërguar Paul Pogba

E kishim lënë me fanelën e Italisë, mes lotësh. E rishikojmë të vendosur, sërish në grumbullimin e kombëtares italiane të futbollit.

Ish-lojtari i Milanit, Sulei Muntari, që tashmë aktivizohet tek Deportivo La Korunja, u përgjigj në një mënyrë aspak të hijshme ndaj një

Teuta është skuadra më me fat për sa u përket penalltive, sepse ka marrë mesatarisht një penallti çdo tre ndeshje këtë sezon, krejt e kun

Ish-mesfushori i Bayernit, Ditmar Haman, i surprizoi të gjithë javën e shkuar me komentin e tij për “Sky”, kur pranoi: “Unë e di që Bayer

Teuta mundi me vështirësi 63-61 Vllazninë në Durrës, ndeshje me rivalitet dhe emocione deri në fund.