Man. United, dëmtohet Pogba. Mourinho: Kemi alternativa

Postuar: 13/09/2017 - 15:19

Ka zgjatur vetëm 18 minuta ndeshja e Pogba kundër Bazelit me Manchester United që mposhti 3-0 skuadrën ku luan dhe Taulant Xhaka.

Mesfushori i Manchester United u detyrua ti linte vendin Maruane Fellaini për shkak të një dëmtimi në kofshë që mund ta mbajë jashtë fushe për disa javë. Në internet qarkullon dhe një video amatore ku Pogba duket duke lënë me paterica stadiumin, ndërsa Mourinho në konferencën për shtyp pas takimit në Old Trafford paralajmëroi mungesën e mesfushorit me portugezin.

“E di që një problem i këtij lloji detyron një ndalesë prej disa javësh, megjithëse ky është një opinion i imi dhe do të duhen të tjera ekzaminime mjekësore”- tha Mourinho

Mourinho gjithsesi nuk e dramatizoi situatën edhe pse mungesa e ish-futbollistit të Juventusit mund të penalizojë skuadrën në impenjimet e ardhshme.

"Jeta e një skuadre është e bërë edhe nga dëmtime dhe pezullime, – tha Mourinho duke shtuar, – Nëse Paul nuk do të mund të luajë të dielën kundër Everton, kemi Herrera, Carrick , Fellaini dhe Matic."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pablo Mafeo është kthyer në një nga emrat më të përfolur në Spanjë këtë fundjavë, pasi arriti të bënte atë që pakkush kishte bërë më parë

Arsene Wenger tentoi maksimumin e tij që të shtirej sikur Arsenalit nuk i mungonte Champions League, kur ishte përballë mediave javën e k

Mesfushori me origjinë shqiptare i Real Sociedadit, Adnan Januzaj, nuk është penduar që nuk pranoi të luante për kombëtaren e Shqipërisë

Nuk ka pushim për klubet shqiptare, sepse nesër e pasnesër duhet të zbresin në fushë për ndeshjen e kthimit të turit të parë në Kupën e S

Një vit pezullim për presidentin e Juves, Andrea Agnelli, si dhe 300 mijë euro gjobë për klubin bardhezi.

Derbi i Durrësit mbyllet me fitoren e Teutës në shifrat 2-1.

Skënderbeu luan të enjten me Jang Bojs në Europa League dhe korçarët kërkojnë pikët e para përballë tifozëve të tyre në stadiumin “Elbasa

Gola, kartonë të kuq dhe vetëm barazim. Teuta dhe Shkëndija e Durrësit kanë ndarë nga një pikë në ndeshjen e parë të kampionatit.

PSG-ja nuk po i gjen dot ende një zgjidhje çështjes së gjuajtësit të penalltive, debat që lindi mes Kavanit dhe Nejmarit gjatë ndeshjes s

Kombëtarja e 19-vjeçarëve të Shqipërisë bëhet gati për eliminatoret e Europianit 2018 që do të zhvillohet në Finlandë.