Maradona: Higuain dhe Tevez e meritojnë Botërorin, Icardi jo

Postuar: 11/02/2018 - 22:00

Diego Armando Maradona është rikthyer të flasë për kombëtaren e Argjentinës. El Pibe D’Oro në intervistën e tij ka prekuar disa tema për albicelstët, ku sigurisht më kryesorja është angazhimi i skuadrës në Botërorin Rusi 2018.

57-vjeçari është shprehur se skuadra duhet të përkushtohet maksimalisht nëse kërkon të arrijë deri në fund të garës.Gjithashtu Maradona ka dhënë opinionin e tij për disa lojtarë të cilët duhet të grumbullohen me skuadrën, teksa fokusi më i madh ka qënë për repartin sulmit.

  El Pibe D’Oro nuk ka asnjë dyshim që pjesë e Argjentinës në Botërorin Rusi 2018 duhet të jetë Carlos  Tervez. I njëjti mendim shkon  edhe për sulmuesin e Juventusit, Gonzalo Higuanin , por nuk kursen aspak Mauro Icardin e Interit për të cilin shprehet me tona të ashpra.

Për Maradonën, Higuain e meriton ti jepet një mundësi, ndërsa për Icardin nuk është aspak i këtij mendimi. Maradona shfaqet kategorik në përgjigjen e tij, sulmuesi zikaltër nuk ka vend në radhët e kombëtares së Argjentinës.

Kjo nuk është hera e parë që El Pibe D’Oro s nuk është kursyer për  të lëshuar kritika në drejtim të Icardit dhe të njëjtën gjë ai e ka bërë sërish.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Pas humbjes së rradhës së Teutës, këtë herë me Vllazninë, trajneri i djemve të detit ka deklaruar në një intervistë menjëherë pas

   Vllaznia ka hedhur një hap të madh drejt shpëtimit, pasi ka mundur në shtëpi skuadrën e Teutës, në një përballje direkte për mbijetesë

Mesfushori spanjoll Marco Asensio shënoi golin e 6.000 për Real Madridin në La Liga, rekord historik – pasi Los Blancos bëhen skuadra e p

Rezultati shtatë radhazi pozitiv në kampionat e bën krenar Ivan Gennaro Gattuson për Milanin e tij.

Ai po shkëlqen këtë sezon duke bërë për vete gjysmën e Europës të cilët po këmbëngulin që të kenë në gjirin e tyre një prej talenteve më

Njerëzit e çfarëdo moshe e duan FIFA 18, por disa tifozë kanë gjetur një uniformë që mund të merret në ndeshje që nuk mund të jetë e përs

Ish-sulmuesi i Swansea-t, Bafetimbi Gomis ka trembur të gjithë kur kolapsoi në fushë teksa po luante për Galatasaray.

Takimi mes Victorias dhe Bahias në kampionatin brazilian të futbollit, ka përfunduar në një ndeshje masive boksi.

   Smajlaj, pas fitimit të medaljes së artë, është prononcuar në faqen e tij të rrjetit social “Facebook”, duke shkruar: “Të ngresh f

   Në Lojërat Olimpike “Pyeongchang 2018” ka garuar sot edhe skiatori shqiptar Erjon Tola, që ka konkurruar në garën e sllallomit gjigant