Milani fiton betejën me UEFA-n, CAS rikthen kuqezinjtë në Europë

Postuar: 20/07/2018 - 16:46

Milani rikthehet në Europë më shpejtë nga sa pritet dhe do të marrë pjesë në edicionin 2018-2019 të Europa League. CAS i Lozanës i ka dhënë të drejtë klubit kuqezi duke anulluar vendimin e UEFA-s që skualifikoi Milanin me 1 vit nga kompeticionet europiane.

Gjykata e Arbitrazhit sportiv në Lozanë të Zvicrës ka shtyrë vendimin e UEFA-s dhe të paktën gjatë këtij sezoni Milani do të ketë mundësi të luajë në grupet e Europa League, të drejtë që e fitoi në fushën e lojës duke u pozicionuar në vendin e 6-të të Serisë A.

Në këtë mënyrë Atalanta do të marrë pjesë në turin e 2-të kualifikues të Europa League ku do të sfidojë boshnjakët e Sarajevos ashtu siç u përcaktua në shortin e hedhur në 20 qershor, ndërsa Fiorentina është e humbura e madhe e vendimit të KAS pasi ishte ajo që do të zëvendësonte Milanin në këtë edicion të Europa League.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Samuel Eto’o i ka dhënë lamtumirën Europës dhe do të vijojë karrierën e tij në vendin pritës të Botërorit 2022, Katar.

Granit Xhaka ndjeu zemërimin e tifozëve të Arsenalit pas ndeshjes së tij të dobët kundër Mançester Sitit, deri në pikën sa shumë prej tyr

Teuta e nis kampionatin me Flamurtarin. Një derbi bregdetar që pritet me interes.

   Besir Ramadani i Shkupit dhe dy futbollistët e Shkëndijës, Omar Imeri dhe Arbin Zejnullai do të përfaqësojnë Shqipërinë.

   Si një maratonomake e vërtetë, Volha Mazuronak fitoi garën e saj të parë në këtë disiplinë në Kampionatin Europian të Shumësportëshit,

   Luka Modriç ka udhëtuar për në Talin me Realin e Madridit, ku do të marrë pjesë në ndeshjen e Superkupës së Europës, ndaj Atletikos, p

   Trofeu “Pascucci” ka zbuluar se kush do të jetë kapiteni i ri i Teutës.

   Dario Skuderi ishte një lojtar i panjohur deri dy vite më parë, kur në shtatorin e 2016-ës pësoi një dëmtim horror gjatë një ndeshje m

   Një episod mjaft i çuditshëm është regjistruar në Kategorinë e Dytë të Polonisë, në ndeshjen GKS Jastrzebie-Chojniczanka, e cila përfu