Ndeshja Teuta-Vllaznia, flasin dy trajnerët pas rezultatit 2-0 (VIDEO)

Postuar: 15/04/2018 - 22:28

Në ndeshjen për mbijetesë mes Teutës dhe Vllazinë e luajtur sot në "Niko Dovana" triumfoi skuadra durrsake me rezultatin 2-0.

Pas këtij rezultati, në një prononcim për mediat, trajneri i Vllaznisë, Ernest Gjoka tha se skuadra e tij ishte e vetëdijshme që do të ishte një ndeshje e vështirë.

Sipas Gjokës, goli i parë çorientoi e stresoi lojtarët çka bëri që skuadra e tij të mos jepte më të mirën, ndërsa goli i dytë dha goditjen përfundimtare.

Gentian Begeja, trajneri i Teutës e cilësoi si një ndeshje specifike. Sipas tij, skuadra ka qenë me një shpirt të lartë gare e dëshirë të madhe për të arritur fitoren përballë Vllaznisë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Që te Bordoja mbizotëron kaosi, kjo u kuptua që në momentin kur Malkom iu shit Romës dhe më pas bëri prapakthehu, duke shkuar te Barce

   Skuadra ruse e Zenitit ka bërë një ndeshje dhe një kualifikim të çmendur në ditën e sotme.

   Mesfushori Klaudio Markizio nuk është më një futbollist i Juventusit.

Reali i Madridit pësoi një disfatë të rëndë në sfidën e parë zyrtare të sezonit, pikërisht në Superkupën e Europës ndaj Atleticos.

Interi jo vetëm që nuk do të arrijë ta ketë pjesë të organikës mesfushorin kroat, Luka Modric, por duhet të përballet edhe me pasojat e k

“Goga Basket”, ekipi më i ri i basketbollit në Durrës ka mbyllur projektin veror të fushave të hapura në qendër të qytetit.

Në Durrës u afrua i fundit, por është një prej elementëve më të rëndësishëm të Teutës së këtij sezoni.

Premiera me Flamurtarin është kryefjalë në kampin durrsak.

   U tha se kampioni i botës në Formula 1, Michael Schumacher do të zhvendosej në Spanjë për të vazhduar mjekimin.

   Kampionati italian “Serie A” ka nisur të ndiejë efektin Cristiano Roanldo, duke bërë gjithashtu një hap më tej përpara drejt rikthimit