S'e kemi parë kurrë në këtë gjendje Buffon-in, shpërthen në lot gjatë intervistës (VIDEO)

Postuar: 14/11/2017 - 08:55

Lotët e Gianluiggi Buffon-it janë emblema e një nate të trishtë në Itali pasi axurrët u skualifikuan nga Suedia.

“Më vjen keq ta mbyll kështu. Dështuam në diçka që mund të kishte ndihmuar vendin tonë edhe në aspektin social. Më vjen shumë keq që ndeshja ime e fundit koincidoi edhe me eliminimin nga Botërori. Ne u eliminuam nga episodet, por Suedia gjithsesi pati meritat e saj sepse luftoi me mish dhe me shpirt”, tha pas përfundimit të ndeshjes portieri italian Bufon me lot në sy.

Italia mbeti jashtë Kampionatit Botëror Rusi 2018. Skuadra e Venturës nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 në shtëpi ndaj Suedisë, duke u eliminuar kështu nga eventi më prestigjoz i globit, pas humbjes në ndeshjen e parë me rezultatin 1-0.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-futbollisti i Kombëtares spanjolle, i Realit të Madridit, Liverpoolit dhe Bayern Munchen, Xabi Alonso rrezikon të shkojë në burg për

Goga Basket është rikthyer në krye të renditjes së Kampionatit Kombëtar të Basketboll për femra, Grupi A, pas ndeshjes së luajtur dhe fit

Episodi që ndodhi pardje në minutën e 50-të në takimin midis Beshiktashit dhe Bajernit në Stamboll, ku një mace hyri në fushën e lojës dh

Rodrigo Silva, është një nga talentet më premtues të skuadrës braziliano Santos. Ai cilësohet si pasardhësi i denjë i Nejmarit.

Tashmë është zyrtare, në Botërorin Rusi 2018-të që do të zhvillohet verën e ardhshme, do të përdoret sistemi VAR.

Luhet në dy ditë, të dielën dhe të hënën java e 26-të e Kategorisë Superiore me futbollin që kthehet vetëm pak ditë pas turnit ndërjavor

Barazimi i fundit me Skënderbeun ishte paksa i dhimbshëm për Teutën që u ndëshkua vetëm në fund nga ana e korçarëve.

Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti i fazëz çerekfinale të Ligës së Europës, ku janë përcaktuar edhe 4 çiftet.

Përcaktohen 4 çiftet çerekfinaliste të UEFA Champions League nga shorti i hedhur në Nyon Zvicrës.

Cristian Panucci bëri publike listën e futbollistëve që do të grumbullojë për miqësoren me Norvegjinë, që do të zhvillohet më 26 mars në