Sherr në avionin e Lacios, Tare ndal tifozin e irrituar

Postuar: 12/03/2018 - 15:07

Tifozët e Lacios nuk e kanë pritur aspak mirë barazimin që skuadra e tyre ka marrë në transfertë ndaj Cagliarit, në një ndeshje ku vendimet arbitrare ishin të dyshimta dhe kanë penalizuar skuadrën bardhekaltër.

Por, gjatë rrugës së kthimit një incident jo i këndshëm ka ndodhur në avionin me të cilin po udhëtonte ekipit lacial. Një ultras i skuadrës që kishte udhëtuar gjithashtu për të ndjekur takimin nuk i ka kursyer ironitë me lojtarët për rezultatin.

Por, pas disa minutave me fjalë ai ka akuzuar Luis Nanin për mosmotivim dhe është çuar në këmbë për të krijuar një konflikt fizik me të. I pari që ka ndërhyrë për qetësuar situatën ishte drejtori sportiv, Igli Tare që është ndihmuar edhe nga të tjerë futbollistë të ekipit.

Në pjesën e mbetur të udhëtimit nuk ka pasur më probleme, ndërsa në momentin që avioni ka zbritur në pistë tifozi është shoqëruar nga forcat e rendit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-mesfushori i Bayernit, Ditmar Haman, i surprizoi të gjithë javën e shkuar me komentin e tij për “Sky”, kur pranoi: “Unë e di që Bayer

Teuta mundi me vështirësi 63-61 Vllazninë në Durrës, ndeshje me rivalitet dhe emocione deri në fund.

Java e 16-të e Kampionatit Kombëtar në Basketboll për femra riktheu duelet e mëdha mes ekipeve pretendente për titull, ku në sallën e re

Andres Iniesta duket se këtë verë nuk do të lërë vetëm Barcelonën, por edhe përfaqësuesen spanjolle.

Pas dy ditësh pushim të akorduar nga stafi teknik, Teuta u rikthehet përgatitjeve në terren, në kuadër të ndeshjes me Laçin.

Trajneri i Tiranës U 17, Migen Memelli, i cili u sulmua sot me thikë teksa skuadra bënte stërvitje, ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë

   Kombëtarja shqiptare vazhdon me përgatitjet në terren në kuadër të miqësores me Norvegjinë që do të zhvillohet në “Elbasan Arena”. 

Askush nuk mendonte se ai do të arrinte deri këtu, por ajo paraqitje në miqësoren e verës kundër Bayern Munchen bërë që të sigurojë një v

Përveçse po ‘pushton’ Premier Leaguen, me golat dhe asistet e tij të pafundme, Muhamed Salah ka ‘pushtuar’ tashmë edhe vendin e tij të li

Floyd Mayweather befasoi të gjithë me deklaratën për vendimin e marrë prej tij për të investuar në futboll.