Sherri tek Lacio, Inzagi fal mesfushorin brazilian dhe e rikthen në skuadër

Postuar: 13/02/2018 - 12:27

Pas sherrit që ndodhi tek ekipi i Lacios, mes Felipe Anderson dhe trajnerit Simone Inzagi, mesfushori u la jashtë skuadrës për transfertën e të shtunës ndaj Napolit, duke u përjashtuar për arsye disiplinore.

Por, mesa duket Anderson ka reflektuar dhe ka kërkuar falje tek Inzagi.

Ky i fundit e ka rikthyer në ekip të hënën pasdite, dhe me shumë gjasa Anderson do të jetë i gatshëm për skuadrën ku të enjten do të përballet me Steauan e Bukureshtit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kombëtarja shqiptare vazhdon me përgatitjet në terren në kuadër të miqësores me Norvegjinë që do të zhvillohet në “Elbasan Arena”. 

Askush nuk mendonte se ai do të arrinte deri këtu, por ajo paraqitje në miqësoren e verës kundër Bayern Munchen bërë që të sigurojë një v

Përveçse po ‘pushton’ Premier Leaguen, me golat dhe asistet e tij të pafundme, Muhamed Salah ka ‘pushtuar’ tashmë edhe vendin e tij të li

Floyd Mayweather befasoi të gjithë me deklaratën për vendimin e marrë prej tij për të investuar në futboll.

Ditë të rëndësishme për ish-yllin e futbollit botëror, Ronaldinho, i cili, në prag të ditëlindjes së tij të tridhjetë e tetë, që bie sot,

Përfaqësuesja shqiptare ka kryer seancën e dytë stërvitore në kuadër të sfidës miqësore ndaj Norvegjisë që do të luhet më datë 24 Mars në

Kapitulli i 7-të i linjës së re të këpucëve të Cristiano Ronaldos.

Duket se spanjolli Pep Guardiola ka ndërmend të qëndrojë gjatë në Manchester, ndaj ka vendosur që krahas detyrës së trajnerit të ekipit t

Gareth Southgate ka vendosur rregulla të hekurta për kombëtaren angleze në përgatitjet e Kupës së Botës: Në hotelin e kombëtares ishullor

Neymar vazhdon të bëhet protagonist. Këtë herë jo me spektaklin në fushën e lojës, por me sjelljet e pahijshme gjatë rikuperimit të tij.