Spanja shkarkon trajnerin 1 ditë para fillimit të Botërorit

Postuar: 13/06/2018 - 15:01

Tashmë është zyrtare. Trajneri Julen Lopetegui është shkarkuar nga drejtimi i Spanjës, 1 ditë para startimit të Botërorit. Ky vendim u mor nga drejtuesit e Federatës Spanjolle, pas zyrtarizmit si trajneri i ri Realit të Madridit.

Në këtë situatë Spanja mbetet pa trajner, dhe nuk dihet kush do të drejtojë skuadrën. Lopetegui arriti marrëveshjen te Reali pa dijeninë e drejtuesve të Spanjës, dhe kjo gjë nuk u kapërdi dot nga ata.

Lajmi për shkarkimin e Lopeteguit u bë publik nga presidenti i Federatës, Luis Rubiales, në një konferencë për shtyp. Gazetarët prisnin që në konferencë të dilte trajneri, por në vend të tij ka dalë presidenti Rubiales, i cili ka njoftuar shkarkimin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Franca ka marrë një fitore të vështirë por shumë të rëndësishme për kalimin në fazën tjetër.

   Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj është një nga më të kërkuarit në merkato, falë paraqitjes së shkëlqyer me Napolin.

   Humbja në ndeshjen debutuese ndaj Meksikës nuk është kapërdirë ende te Gjermania.

Lojtari i përfaqësueses gjermane, Mesut Ozil, ka qenë kohët e fundit në shënjestrën e analistëve dhe tifozëve të vendit të tij.

Të parat që e kanë pësuar nga FIFA kanë qenë kombëtaret e Meksikës dhe Serbisë.

Serxho Ramos nuk është menduar dy herë për t’i kthyer përgjigje Maradonës, i cili nuk e kishte konsideruar si kampion.

Rusia ndez alarmin e kuq për mungesë birre, pijen e preferuar të tifozëve në këtë Kupë Bote.

Merkato është prioriteti kryesor i drejtuesve të Teutës, megjithatë vëmendje të madhe po merr edhe faza përgatitore.