Surprizon Berluskoni: Kam bërë tifo për Juventusin!

Postuar: 15/04/2018 - 16:00

Silvio Berluskoni rikthehet të flasë dhe sa herë ai e bënë këtë gjë, padyshim është një lajm. Ish-presidenti i Milanit ka komentuar humbjen dramatike të Juventusit kundra Real Madrid.

"Kam bërë tifo për Juventusin. Ata bën një lojë të madhe dhe treguan karakter. Do të ishte e jashtëzakonshme të bënin atë që bëri Roma por fati nuk ishte në anën e tyre", shprehet Berluskoni.

Berluskoni nuk është me aktiv në jetën futbollistike, megjthëse ai ka këshilluar trajnerin e ekipit të tij të zemrës, Milanit, që të luajë më 2 sulmues.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas “vrullit” me blerjet e bëra në merkato një javë më parë, Teuta tashmë ka kanë rënë në qetësi.

   Edhe tifozi më i çmendur nuk mund ta kishte parashikuar këtë fitore të pabesueshme të Kroacisë përballë Argjentinës së Lionel Messit.

   Franca ka marrë një fitore të vështirë por shumë të rëndësishme për kalimin në fazën tjetër.

   Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj është një nga më të kërkuarit në merkato, falë paraqitjes së shkëlqyer me Napolin.

   Humbja në ndeshjen debutuese ndaj Meksikës nuk është kapërdirë ende te Gjermania.

Lojtari i përfaqësueses gjermane, Mesut Ozil, ka qenë kohët e fundit në shënjestrën e analistëve dhe tifozëve të vendit të tij.

Të parat që e kanë pësuar nga FIFA kanë qenë kombëtaret e Meksikës dhe Serbisë.

Serxho Ramos nuk është menduar dy herë për t’i kthyer përgjigje Maradonës, i cili nuk e kishte konsideruar si kampion.

Rusia ndez alarmin e kuq për mungesë birre, pijen e preferuar të tifozëve në këtë Kupë Bote.